Léčivé produkty

Cosmos Medicinal

KOUPITZDE

Cosmos Manayupa 12 g - 60 kapslí - POPIS:

Cosmos ManayupaManayupa je trvalá keřovitá rostlina rostoucí pouze v některých horských oblastech And, nejčastěji od 2.000 do 4.000 m.n.m. I přesto je však známa v celém Peru. Její "sláva" sahá až do časů Inků, kdy bylo její užívání privilegiem vyšších společenských vrstev a mělo částečně obřadní až kultovní charakter. V jazyce quechua zní její název “runa mana yupana”, což znamená:” její vlastnosti jsou nesčetné”.
Manayupa má zelené, oválné lístky vyrůstající z ohebných, plazivých lodyh, dorůstajících do 50 cm délky. Lístky, plody i celá lodyha Manayupy jsou pokryty charakteristickými hustými chloupky. Květy jsou drobné, převážně růžové. Semena jsou v malých, cca 3 cm velkých luscích. Husté kořeny rostou hluboko a díky tomu odolává i nedostatku vláhy.
Uvádí se, že Manayupa může mít i temnější barvu lístků a modrobílé květy. Závisí to na místě výskytu Manayupy. Pro léčivé účely se sbírá a používá celá nadzemní část rostliny.

Cosmos Manayupa 12 g - 60 kapslí - ÚČINKY:

ManayupaManayupa je zřejmě nejčastěji užívanou peruánskou bylinou s očistnými účinky. Obsahuje řadu prospěšných látek. Má vysoké přirozené močopudné vlastnosti, což usnadňuje a urychluje odchod jedů z těla. Zlepšuje funkci jater a ledvin. Látky obsažené v Manayupě působí protizánětlivě a chrání sliznici trávícího traktu.  Manayupa úspěšně reguluje překyselení žaludku. Má vysoký obsah taninů.

Domorodí obyvatelé používali odvary z byliny především 

*  pro pozitivní vliv na detoxikaci a očištění organizmu a krve od toxických látek (zejména chemických léků, alkoholu a tabáku)

*  pro pozitivní vliv na nervový systém

*  pozitivně působí na zlepšení funkce jater, ledvin a žlučníku

*  může pozitivně ovlivňovat trávení a zažívání

*  přiznivě působí na žaludek a ovlivňuje odstraňování žaludečních potíží

*  má příznivý vliv na stav pokožky (alergie, akné, ekzémy)

U žen je velmi oblíbenou bylinkou při odstraňování gynekologických zánětů, při výtocích a menstruačních bolestech 

Cosmos Manayupa 12 g - 60 kapslí - POUŽITÍ:

Doporučené dávkování:
1-3 kapsle denně, želatinové kapsle se polykají celé

Cosmos Manayupa 12 g - 60 kapslí - UPOZORNĚNÍ:

Skladujte na suchém místě do 25 °C, zabraňte přístupu slunečních paprsků. Ukládejte mimo dosah dětí! Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje žádná umělá dochucovadla ani konzervační látky. Produkt nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Cosmos Manayupa 12 g - 60 kapslí - BALENÍ:

Balení: 12 g - 60 kapslí

KOUPITZDE