Žamoion brazilský

ŽAMPION BRAZILSKÝ

ZÁKLADNÍ INFORMACE V BODECH:

Český název: Žampion brazilský
Latinský název:  Agaricus blazei
Slovenský název: Pečiarka mandĺová
Ostatní názvy: žampion mandlový, houba slunce, božská houba
Rozšíření: pochází z přesně vymezené oblasti v Brazílii, v jiných oblastech je pěstována pouze uměle, vyžaduje slunné stanoviště
Léčivé látky: bílkoviny, sacharidy, draslík, glukany, fosfolipidy, chitin, enzymy, agaritin, kampesterin
Využití: prevence nádorových onemocnění, antioxidační a protizánětlivé účinky, léčba kožních onemocnění, stimulace imunitního systému, podpora střevních funkcí, podpora léčby infekčních onemocnění, napomáhá při regulaci krevního tlaku a cholesterolu

ŽAMPION BRAZILSKÝ - POPIS ROSTLINY: 

Žampion brazilský, taktéž jmenovaný mandlový, je velmi zajímavým zástupcem říše hub. Obsahuje některé z nejúčinnějších látek nacházejících se v přírodě. Oproti jiným druhů má tento žampion delší a silnější třeň. Ve vůni výrazně mandlové, nasládlé v chuti.
Houba se vyskytuje jak v Brazílii, tak Japonsku, kde je houba uctívaná a požívaná po staletí. Pozitivní vliv na lidský organismus objevil v 70. letech až věděc Furumoto.

MRL Žampion MycoMedica Žampion

ŽAMPION BRAZILSKÝ - LÉČIVÉ ÚČINKY:

- nádorová onemocnění - obsažené účinné látky specificky pomáhají produkci interferonu and interleukinu, které jsou účinné v boji u metastáz rakovinových buněk, zejména u rakovin dělohy. Dále Agaricus blazei aktivuje makrofágy, NK buňky a T-buňky. Žampion brazilský je významný prostředek na zmírňování vedlejších účinků konvenční léčby nádorů.
 

Žampion brazilský - léčivá přírodní síla

Reklamawww.alfafit.cz/
 
Rychlé dodání. Vše skladem. Levná doprava.
 
- obsahuje betaglukany - díky vysokému obsahu těchto ceněných polysacharidů se Agaricus blazei používá v Japonsku jako adaptogenní doplněk ke konvenční léčbě rakoviny. Žampion brazilský obsahuje tři různé betaglukany (1,3-beta-glukan, 1,4-alfa-glukan, 1,6-beta-glukan), minerální látky, fosfolipidy a chitin. Betaglukany byly označeny v 80. letech jako aktivní složka podporující imunitní reakce organismu. Rovněž působí na snížení hladiny cukru v krvi, snížení krevního tlaku, hladiny cholesterolu a mají vliv u arteroskleróz.
 
- podpora imunity - např. u oslabení imunity, autoimunitních poruchách, civilizačních nemocech, u alergiků (desenzibilující účinek)
 
- podpora zdravých kostí - Agaricus blazei obsahuje vitaminy B1, B2 a velká množství ergosterolu
 
- regulace krevního tlaku a cholesterolu, podpora trávení - žampion brazilský obsahuje vlákninu, nenasycené mastné kyseliny
 
- snížení hladiny glukózy v krvi, diabetes
 
Žampion brazilský má příznivý vliv na množství zdravotních poruch a onemocnění jako jsou diabetes, hyperlipidemie, arterioskleróza, chronická hepatitida a rakovina. Obsahuje několik důležitých biomolekul, včetně polysacharidů, glykoproteinů, antibiotik, triterpenů, ergosterolů a dalších sekundárních metabolitů.