Korálovec

KORÁLOVEC JEŽATÝ

ZÁKLADNÍ INFORMACE V BODECH:

Český název: Korálovec ježatý
Latinský název:  Hericium erinaceus
Slovenský název: Koralovec ježovitý
Ostatní názvy: lví hříva, brada starce, yamabushitake, houtouku
Rozšíření: parazituje na jehličnanech, roste zejména v létě a na počátku podzimu, vyskytuje se poměrně vzácně
Léčivé látky: erinyin, polysacharidy, polypeptidy, aminokyseliny a minerály (zinek, draslík, železo, germanium, fosfor a selen), threitol, D-arabinitol a kyselina palmitová
Využití: posilování imunitního systému, při únavě a stresu, při léčbě rakoviny, při zánětech žaludku a žaludečním kataru, příznivě proti stresu a depresi, stimuluje nervové buňky

KORÁLOVEC JEŽATÝ - POPIS ROSTLINY: 

Korálovec ježatý je parazitující houba, jež se vyskytuje na severní polokouli v mírném pásmu. Plodnice je kulovitá, rozvětvená. Dosahuje průměru až 30 cm. Typická je plodnice svou bílou barvou.

  1. MRL Korálovec prášek MRL Korálovec tabletyMycoMedicka MycoMedica MycoGastro

Vzhledem ke svému vzhledu nese další, velmi zajímavé názvy jako lví hříva či ježek.
Bílá až světle krémová houba připomíná taktéž podmořský korál. Ve vůni velmi výrazně aromatická, v chuti připomíná mořské plody.
Tato parazitující houba roste od srpna do prosince.

Korálovec

KORÁLOVEC JEŽATÝ - LÉČIVÉ ÚČINKY:

Již po staletí jsou léčivé účinky známé pro asijské země, díky glukanům, polysacharidům, polypeptidům a dalším zdraví prospěšným látkám.
Vyznačuje se příznivým vlivem na imunitu, posiluje nervový systém. Velmi pozitivně působí na trávicí systém. Udržuje pružnost a průchodnost cév. Nesporně působí taktéž na kožní onemocnění jako ekzémy či akné. Zlepšuje stav pohybového aparátu. Napomáhá taktéž regeneraci těla. Zejména pak trávicího systému.

  1. Dary přírody - tajemství korálovce

    Reklamawww.alfafit.cz/
     
    Rychlé dodání. Vše skladem. Levná doprava.

- podpora trávení, jater, žaludku - korálovec ježatý harmonizuje žaludek; využití při obtížích se zažíváním, žaludečních či dvanácterníkových vředech, chronické gastritidě, nebo preventivně jako ochrana před působením tučné stravy či stresů

- nádorová onemocnění, polysacharidy a betaglukany - ve vodě rozpustné polysacharidy z korálovce vykazují nepochybné protinádorové a protimetastázové vlastnosti. Zvyšují aktivitu makrofágů a imunitního systému proti rakovinným buňkám a zdá se, že mohou omezovat tvorbu metastáz. Rovněž vykazují antimutagenní účinky, a tak mohou nacházet využití i v protirakovinové prevenci.

- podpora myšlení - díky charakteristickým fytosterolům korálovce pojmenovaných jako erinaciny. U erinacinu-H bylo prokázáno, že může stimulovat růst nervových buněk a podpořit tvorbu myelinu, což ho předurčuje pro nasazení u obtíží nervového původu, pro zlepšení kognitivních funkcí, u neuróz či pro zpomalení průběhu některých autoimunitních neurodegenerativních chorob; existují i výzkumy popisující dobré výsledky u Alzheimerovy choroby.

- podpora organismu - u vyčerpanosti, pro potlačení zánětů; podporou tvorby lymfocytů T a B, posilují imunitní systém organismu

- snižování hladiny cukru v krvi, lipidů a triglyceridů

- antibakteriální působení korálovce - Staphylococcus aureus

KORÁLOVEC JEŽATÝ - SBĚR A ZPRACOVÁNÍ:

 Houba je u nás velmi přísně chráněná. Milovníci této pochoutky si ji proto pěstují v domácím prostředí.