Lesklokorka lesklá

 

LESKLOKORKA LESKLÁ

ZÁKLADNÍ INFORMACE V BODECH:

Český název: Lesklokorka lesklá - Reishi
Latinský název:  Ganoderma lucidum
Slovenský název: Lesklokôrovka obyčajná
Ostatní názvy: houba štěstí, čistá houba nesmrtelných
Rozšíření: parazituje na platanu, dubu, ořešáku či topolu, vyskytuje se jak na severní, tak jižní polokouli, první zmínky pocházejí z Číny, původem je houba pravděpodobně z jihovýchodní Asie
Léčivé látky: polysacharidy, aminokyseliny, mikro (zinek, měď, stříbro, železo) a mikroelementy, vitaminy (B1, B2, A, E, C) mastné kyseliny a betaglukany
Využití: vynikající na psychiku, při léčbě astmatu, při nechutenství, protizánětlivé působení, posiluje energii a imunitu člověka, má protinádorové účinky

LESKLOKORKA LESKLÁ - POPIS ROSTLINY: 

Dřevokazná houba s mnohaletou tradicí. Plodnice jsou velmi lesklé, vzhledem k mnoha druhům je obtížné stanovit jeden konkrétní morfologický vzor. Barevně se klobouk pohybuje od rezavě hnědé po červenohnědou. Na spodní straně je houba bílá s rourkami. Ve volné přírodě se vyskytuje pouze na odumřelých stromech s tvrdým dřevem.

MRL LesklokorkaMRL Lesklokorka

MRL LesklokorkaMRL Lesklokorka

Původem je houba pravděpodobně z jižní či jihovýchodní Asie, první zmínky v písemné formě pak pocházejí z Číny. V Číně byla po nějaký čas houba vzácnější než žen-šen. V Číně je dokonce považována za houbu dlouhověkosti. Řadí se mezi houby, které se nepěstují z kulinárních popudů, především pak z léčebných důvodů.
V současné době čítá počet vědeckých prací přes 1000 a další čekají na publikování.

Lesklokorka lesklá

LESKLOKORKA LESKLÁ - LÉČIVÉ ÚČINKY:

Energy ImunosanEnergy imunosan

Zvyšuje vitalitu, posiluje srdce. Napomáhá při léčbě leukémie, astma, cukrovky či mentálních poruchách. Harmonizuje celý imunitní systém. Reishi okysličuje krev a současně čistí cévy. V Japonsku je Reishi dokonce doporučováno k léčbě více než 20-ti nemocí. Pro milovníky štíhlé linie, napomáhá zvyšovat úspěšnost hubnutí při nadváze a celulitidě. Mimo mnohé léčebné účinky pak ještě zmíníme protinádorové účinky či napomáhání léčby vysokého tlaku, angíny pectoris nebo Parkinsonovy choroby. Dodává minerály, vitamíny, vyrovnává tlak a odstraňuje toxiny z těla.

Lesklokorka - čarovná léčivá houba

Reklamawww.alfafit.cz/
 

Rychlé dodání. Vše skladem. Levná doprava.

Látky obsažené v reishi jsou dosud některé neprozkoumané. Nicméně za základní můžeme považovat polysacharidy, triterpény, ganoderické kyseliny, adenosin, organické fermanium a další.

- Podpora imunity - reishi obsahuje látky působící imunostimulačně (betaglukany), antibakteriálně a antivirálně. Velké uplatnění nachází při obnovování síly organismu po operacích či velkém vyčerpání - fyzickém i duševním. Tradičně se rovněž používá k posílení kloubů, šlach a kostí, pro zvýšení vitální energie a "nadlehčení" těla.

- Prevence stárnutí - přírodní antioxidant, který působí proti volným radikálům, nachází tak uplatnění u starých i mladých. Obsahem specifických triterpernoidů reishi ochraňuje cévy před kornatěním a pomáhá snižovat přilnavost krevních destiček k sobě.

MRL MycoMedicka Reishi

- Ochrana a detoxikace jater - reishi pomáhá regenerovat játra po zatížení ostatními léčivy, alkoholem či u hepatitid. Odstraňuje z těla těžké kovy, čehož je možno využít mj. vždy po ošetření amalgámových zubních výplní.

- Nespavost - reishi byla tradičně používána taoistickými mnichy k uklidnění ducha i mysli a ke zlepšení duševní výkonnosti.

- Hypertenze - kyselina ganodermová snižuje krevní tlak.

- Diabetes, dna - kyselina ganodermová snižuje hladinu špatného cholesterolu a tuků v krvi.

- Astma, bronchitida, alergie - účinky posilování obranyschopnosti doplňují tradiční vlastnosti reishi (ganodermy) zastavovat kašel, přeměňovat hleny a působit antiastmaticky.

- Nádorová onemocnění - podpůrný prostředek využívající protinádorové aktivity obsažených betaglukanů a germania. Reishi rovněž snižuje toxické a vedlejší účinky chemoterapie či radioterapie a bolesti, podporuje makrofágy a reguluje T a B lymfocyty, potlačuje rozšiřování nádorových buněk.

LESKLOKORKA LESKLÁ - PĚSTOVÁNÍ:

 Nejvhodnějším obdobím pro pěstování je začátek jara. Podhoubí prorůstá několik měsíců.