Trsnatec

 

TRSNATEC LUPENITÝ - MAITAKE

ZÁKLADNÍ INFORMACE V BODECH:

Český název: Trsnatec lupenitý
Latinský název:  Grifola frondosa
Slovenský název: Trsovnica lupeňovitá
Ostatní názvy: maitake, tančící houba
Rozšíření: zejména v Evropě, východní Kanadě a USA, stejně tak jako v severovýchodním Japonsku, roste v trsech na úpatí stromů
Léčivé látky: beta-glukany, vitamíny B2, D2 a niacin a minerály draslík, vápník a hořčík
Využití: aktivizuje imunitní systém, snižuje vysoký tlak, srovnává hladinu cholesterolu, zpomaluje postup rakoviny

TRSNATEC LUPENITÝ - POPIS ROSTLINY: 

Houba má tvar velkého trsu s mohutnou, bělavou tření. Klobouky jsou vrásčité, mají šedou až nahnědlou barvu a dosahuje šířky 60 cm a váhy i několika desítek kilogramů.
Trsnatec nejčastěji roste u spodních okrajů dubů, nevyhýbá se však dalším listnáčům a pařezů odumřelých stromů. Název houby v japonštině – maitake je v překladu „tančící houba“, vzhledem ke tvaru plodnic připomínající divoký tanec motýlů.

 MRL Trsnatec MRL Trsnatec

 MycoMedica Trsnatec MycoMedica MycoChemo

Domovinou houby je severovýchod Japonska a Severní Ameriky. Je příbuzná choroši, nicméně jako jeden z mála chorošů je možné jej uvařit a sníst. Nicméně před úpravou je nutné jej řádně opláchnout.
Jedlá houba má všestranné využití v kuchyni, zejména pak mladé plodnice.

Trsnatec

  1. Trsnatec - zázrak přírodní léčby

    Reklamawww.alfafit.cz/
     
    Rychlé dodání. Vše skladem. Levná doprava.

TRSNATEC LUPENITÝ - LÉČIVÉ ÚČINKY:

Houba a produkty z ní působí detoxikačně na organismu. Díky obsahu látek velmi silně podporuje imunitní systém, přičemž právě beta-glukany podporují imunitní reakce. V oblasti redukce váhy podporuje snižování hmotnosti. Samostatně se jedná o přírodní zdroj minerálů a vitamínů. Pozitivně reguluje krevní tlak, ovlivňuje hladinu cholesterolu.

- detoxikační působení Maitake v organismu
 
- podpora imunity - např. u oslabené imunity, nachlazení, u častých stresů apod.; trsnatec lupenitý obsahuje specifické betaglukany označené v 80. letech jako aktivní složka podporující imunitní reakce organismu. Maitake obsahuje alfa i beta glukany, betaglukany však převažují.
 
- podpora regulace váhy
 
- trsnatec lupenitý je přírodní zdroj minerálů a vitamínů
 
- regulace krevního tlaku, hladin glukózy, inzulínu, séra a lipidů v játrech - Maitake ovlivňuje hladiny cholesterolu, triglyceridů a fosfolipidů. Určité uplatnění nalézá trsnatec lupenitý jako podpora konvenční léčby hemoroidů a gastritid.
 
V Japonsku je populární časté používání trsnatce lupenitého jako doplňku stravy, v dávkách 3 - 7 gramů 3 - 5 x denně, s přesvědčením o jeho preventivních a imunostimulačních účincích mj. u osob s diabetem, vysokým krevním tlakem, rakovinou či jako podpora organismu pod chemoterapeutickou léčbou.