Housenice, čínská

HOUSENICE ČÍNSKÁ

ZÁKLADNÍ INFORMACE V BODECH:

Český název: Housenice čínská
Latinský název: Cordyceps sinensis
Ostatní názvy: zimní tráva, letní červ
Rozšíření: zejména oblasti Číny a Tibetu nad 3500 m.n.m.
Léčivé látky:  glukany, nukleotidy, adenosin, bílkoviny, protein, tuky
Využití: zmírňuje únavu, zlepšuje psychickou odolnost, afrodisiakum, zlepšuje okysličení organismu, regenerační účinky 

 

HOUSENICE ČÍNSKÁ - POPIS ROSTLINY: 

Velmi zajímavý zástupce rostlinné říše, který je ve své podstatě cizopasníkem. Vyskytuje se v horských oblastech Číny a Tibetu. V letním období tato houba vystřeluje své spóry na hmyz, na jehož těle cizopasí a živí se z něj. Napadený hmyz v důsledku vyčerpání zaleze pod povrch, kde se velmi dobře daří podhoubí. Tento cyklus se poté v letním období opakuje. V jednoduchosti se jedná o živý organismus i rostlinu. I proto je často synonymem této houby "hmyzí tráva".

  1. MRL Housenice tablety MRL Housenice prášekMycoMedica MycoStamin MycoMedica Cordyceps

Na světě existuje více než 300 druhů této houby. Pozornost na sebe upoutala houba ve spojení s čínskými sportovci, kteří překonali řadu rekordů díky užívání přípravků z této houby.
Housenice je schopná během svého vývoje přežít extrémní chlad i nedostatek kyslíku.
V dnešní době je divoká Housenice čínská velmi vzácná a proto je její cena nesmírně vysoká.

HOUSENICE ČÍNSKÁ - LÉČIVÉ ÚČINKY

Pro své léčivé účinky je známa více než 1200 let. Díky obsahu glukanů a nukleotidů, které posilují imunitu a celkově organismus. Působí taktéž proti zánětům a infekcím, díky čemuž se řadí mezi "přírodní antibiotika".
Napomáhá snižovat stres, zmírňuje únavu, zlepšuje psychickou odolnost. V tradiční čínské medicíně je považované za afrodisiakum, zlepšuje okysličení organismu a máregenerační účinky. Aktivně působí při chorobách dýchacích cest. Zlepšuje výměnu látek, napomáhá vylučování a působí protizánětlivě. Snižuje LDL a zvyšuje HDL cholesterol. Zvyšuje odolnost, vytrvalost a výkon. Brání předčasnému stárnutí a ochabnutí pokožky.

  1. Léčivé houby - unikátní produkty

    Reklamawww.alfafit.cz/
     
    Rychlé dodání. Vše skladem. Levná doprava.

Velkou a nespornou výhodou housenice je fakt, že ani při dlouhodobém užívání se nevyskytují vedlejší účinky.
Mezi základní léčivé složky patří polysacharidy, zejména pak glukan. Tyto látky zvyšují imunitu a podporují detoxikaci. Další složkou je cordycepin, který má protirakovinné a antivirové účinky. Právě látka adenosin zlepšuje využití kyslíku buňkou, snižují krevní tlak.

- alergická onemocnění, astma, ekzémy, autoimunitní poruchy - typu nefrotického syndromu, lupus, vaskulitidy

- antidepresivní a protistresové působení cordycepsu; regulativní působení na hladiny hormonů

- antikoagulační působení - cordyceps pomáhá regulovat a rozpouštět tromby (prevence infarktů, mrtvic) S opatrností u osob užívajících léky proti srážlivosti krve či u osob s nízkou srážlivostí krve (nutná laboratorní kontrola!)

- detoxikační působení housenice v organismu

- hypoglykemický účinek cordycepsu je možno využít u osob s rezistencí vůči inzulínu

- nádorová onemocnění - cordyceps stimuluje aktivitu bílých krvinek - leukocytů a zvyšuje jejich hladinu, je to významný prostředek na zmírňování vedlejších účinků radioterapie i chemoterapie

- omlazující a obnovovací účinky, snižování hladiny lipidů a cholesterolu - cordyceps je tradičně považován za produkt schopný udržet svěžest mládí. Housenice snižuje hladinu lipidů a cholesterolu v krvi, pomáhá regulovat a rozpouštět tromby. Pomáhá doplnit sílu vyčerpanému organismu (např. po fyzickém vypětí, nemoci atp.) a u projevů nadměrné únavy. Doporučován bývá obvzláště u starších osob, kde se považuje za vhodnější ekvivalent ženšenu. Použití nachází cordyceps i u chudokrevnosti (anémie).

- podpora imunity a metabolismu, antioxidační působení

- podpora jater (hepatoprotektivní a protizánětlivé působení) - zejména u steatózy způsobené alkoholem, příp. i cirhóz; vykazuje regenerační působení na tkáň jater; využití nachází i u rakoviny jater s velmi vysokými enzymy jater, kdy již žádná další léčba nemůže být předepsána - tj. paliativní stádium (pak nepoužívat společně s konvenčními léčivy).

- podpora látkové výměny a vylučování škodlivých metabolitů vzniklých např. z odbourávání léků

- podpora plic - v tradiční čínské medicíně se cordyceps používá pro doplňování plic (kašel i chronický, dušnost a alergie), moderně i jako antiastmatikum

- přírodní antibiotikum - cordyceps potlačuje mnohé škodlivé bakterie (pneumokoky, streptokoky, zlaté stafylokoky), má protizánětlivé účinky; využití u opakovaných infekcí

- tonizace a podpora ledvin - v tradiční čínské medicíně se housenice používá pro doplňování ledvin (např. časté pomočování) a doplnění sil v sexuální oblasti

HOUSENICE ČÍNSKÁ - PĚSTOVÁNÍ:

Vzhledem k počtu druhů jsou nejznámější 4 druhy, které se v poslední době pěstují zejména laboratorně ve skleníku v důsledku obtížné dostupnosti.

Housenice

HOUSENICE ČÍNSKÁ - SBĚR A ZPRACOVÁNÍ

Sběr zralých plodnic začíná na konci vegetativního období, tedy na konci léta.

„Lékař léčí, příroda uzdravuje.“
Hippokrates