Léčivé produkty

MRL - léčivé houby

KOUPITZDE

Hericium erinaceus- Korálovec ježatý 90 tablet - POPIS:

MRL Korálovec ježatýKorálovec ježatý je vzácná jedlá houba s plodnicí kulovitého či vejčitého tvaru o velikosti až 30cm. Paraziticky roste na poškozených kmenech buků a dubů. Pro svůj tvar se korálovec ježatý v angličtině nazývá "hřívou lva", v čínštině či němčině "hlavou opice". V Japonsku bylo Hericium erinaceus léta ceněno jako významná léčivá houba u obtíží trávicího traktu.

Obsahuje draslík, zinek, železo, germanium, selen, fosfor, avšak jen malé množství sodíku. Zastoupeny jsou všechny základní aminokyseliny a bílkoviny.

Přípravek MRL na bázi houbové biomasy pěstované na autoklávem sterilizovaném substrátu při nekompromisním dodržování podmínek, které bývají požadovány při výrobě léčiv. Výsledkem je standardizovaná biomasa, u které patentovaný kultivační proces zajišťuje, že není kontaminována jinými houbami či plísněmi, či pesticidy.

Hericium erinaceus - Korálovec ježatý 90 tablet - POUŽITÍ:

Již po staletí jsou léčivé účinky známé pro asijské země, díky glukanům, polysacharidům, polypeptidům a dalším zdraví prospěšným látkám.
Vyznačuje se příznivým vlivem na imunitu, posiluje nervový systém. Velmi pozitivně působí na trávicí systém. Udržuje pružnost a průchodnost cév. Nesporně působí taktéž na kožní onemocnění jako ekzémy či akné. Zlepšuje stav pohybového aparátu. Napomáhá taktéž regeneraci těla. Zejména pak trávicího systému.

- podpora trávení, jater, žaludku - korálovec ježatý harmonizuje žaludek; využití při obtížích se zažíváním, žaludečních či dvanácterníkových vředech, chronické gastritidě, nebo preventivně jako ochrana před působením tučné stravy či stresů

- nádorová onemocnění, polysacharidy a betaglukany - ve vodě rozpustné polysacharidy z korálovce vykazují nepochybné protinádorové a protimetastázové vlastnosti. Zvyšují aktivitu makrofágů a imunitního systému proti rakovinným buňkám a zdá se, že mohou omezovat tvorbu metastáz. Rovněž vykazují antimutagenní účinky, a tak mohou nacházet využití i v protirakovinové prevenci.

- podpora myšlení - díky charakteristickým fytosterolům korálovce pojmenovaných jako erinaciny. U erinacinu-H bylo prokázáno, že může stimulovat růst nervových buněk a podpořit tvorbu myelinu, což ho předurčuje pro nasazení u obtíží nervového původu, pro zlepšení kognitivních funkcí, u neuróz či pro zpomalení průběhu některých autoimunitních neurodegenerativních chorob; existují i výzkumy popisující dobré výsledky u Alzheimerovy choroby.

- podpora organismu - u vyčerpanosti, pro potlačení zánětů; podporou tvorby lymfocytů T a B, posilují imunitní systém organismu

- snižování hladiny cukru v krvi, lipidů a triglyceridů

- antibakteriální působení korálovce - Staphylococcus aureus

Korálovec ježatý

Hericium erinaceus - Korálovec ježatý 90 tablet - BALENÍ:

Produkt tradiční čínské medicíny (TČM) firmy MRL na bázi houbové biomasy pěstované na autoklávem sterilizovaném substrátu při nekompromisním dodržování podmínek, které bývají požadovány po výrobě léčiv. Výsledkem je standardizovaná biomasa, u které patentovaný kultivační proces zajišťuje, že není kontaminována jinými houbami a že nejsou přítomny pesticidy a těžké kovy.

Balení korálovce ježatého obsahuje biomasu podhoubí (mycelia) a mladých plodnic (primordia). Biomasa má oproti extraktům výhodu, že v jejím případě nedochází k nežádoucímu posunu účinků jako u extrakce, a tak přípravek svojí aktivitou odpovídá zdrojovému korálovci ježatému (Hericium erinaceus) a je dále umocněn využitím jeho celého podhoubí.

Hericium erinaceus - Korálovec ježatý 90 tablet - DÁVKOVÁNÍ:

T90 - balení po 90 kusech tablet á 750 mg, kdy každá obsahuje 500 mg biomasy (mycelia i primordia) produktu tradiční čínské medicíny - korálovce ježatého (Hericium erinaceus). Doporučené denní dávkování je 2-6 tablet, obchodní balení je koncipované jako měsíční dávka. Tablety je nejlépe užívat nalačno a zapít dostatečným množstvím vlažného čaje nebo vody.

KOUPITZDE