Léčivé produkty

MRL - léčivé houby

KOUPITZDE

Cordyceps sinensis - Housenice čínská 90 tablet - POPIS:

MRL Housenice čínskáNáš Cordyceps sinensis pochází z původního kmene z vysokých nadmořských výšek Nepálu, kde parazituje většinou na larvách molů rodu Lepidoptera, z nichž během jara vyroste prstovitá plodnice. Daří se jí v travnatých krajinách nepálské vrchoviny ve výškách přes 3000 m a sbírá se před začátkem léta, dříve než roztaje poslední sníh.
Pro svou vzácnost zaujímá v tradiční čínské medicíně zvláštní místo. Narozdíl od většiny cordycepsu pocházejícího z Dálného Východu ho společnost MRL nesbírá z mrtvých housenek, ale dává přednost použití vlastního získaného kmene pro kultivaci ve sterilním prostředí, čímž se eliminuje jinak nevyhnutelná kontaminace škodlivými bakteriemi a cizorodými houbami.
Zdroje kvalitního cordycepsu v Asii totiž zdaleka nestačí ani na pokrytí domácí spotřeby.
Z důvodu převisu poptávky bývá vysokohorská housenice čínská (Cordyceps sinensis) vědomě zaměňována za housenici červenou (Cordyceps militarium), ta však vůbec nedosahuje kvality vysokohorské housenice, naopak spíše lidský organismus zatěžuje a způsobuje snižování imunity. Tradičně se proto v Číně používala pouze vysokohorská housenice čínská.

Cordyceps sinensis - Housenice čínská 90 tablet - POUŽITÍ:

Pro své léčivé účinky je známa více než 1200 let. Díky obsahu glukanů a nukleotidů, které posilují imunitu a celkově organismus. Působí taktéž proti zánětům a infekcím, díky čemuž se řadí mezi "přírodní antibiotika".
Napomáhá snižovat stres, zmírňuje únavu, zlepšuje psychickou odolnost. V tradiční čínské medicíně je považované za afrodisiakum, zlepšuje okysličení organismu a máregenerační účinky. Aktivně působí při chorobách dýchacích cest. Zlepšuje výměnu látek, napomáhá vylučování a působí protizánětlivě. Snižuje LDL a zvyšuje HDL cholesterol. Zvyšuje odolnost, vytrvalost a výkon. Brání předčasnému stárnutí a ochabnutí pokožky.
Velkou a nespornou výhodou housenice je fakt, že ani při dlouhodobém užívání se nevyskytují vedlejší účinky.
Mezi základní léčivé složky patří polysacharidy, zejména pak glukan. Tyto látky zvyšují imunitu a podporují detoxikaci. Další složkou je cordycepin, který má protirakovinné a antivirové účinky. Právě látka adenosin zlepšuje využití kyslíku buňkou, snižují krevní tlak.

- alergická onemocnění, astma, ekzémy, autoimunitní poruchy - typu nefrotického syndromu, lupus, vaskulitidy

- antidepresivní a protistresové působení cordycepsu; regulativní působení na hladiny hormonů

- antikoagulační působení - cordyceps pomáhá regulovat a rozpouštět tromby (prevence infarktů, mrtvic) S opatrností u osob užívajících léky proti srážlivosti krve či u osob s nízkou srážlivostí krve (nutná laboratorní kontrola!)

- detoxikační působení housenice v organismu

- hypoglykemický účinek cordycepsu je možno využít u osob s rezistencí vůči inzulínu

- nádorová onemocnění - cordyceps stimuluje aktivitu bílých krvinek - leukocytů a zvyšuje jejich hladinu, je to významný prostředek na zmírňování vedlejších účinků radioterapie i chemoterapie

- omlazující a obnovovací účinky, snižování hladiny lipidů a cholesterolu - cordyceps je tradičně považován za produkt schopný udržet svěžest mládí. Housenice snižuje hladinu lipidů a cholesterolu v krvi, pomáhá regulovat a rozpouštět tromby. Pomáhá doplnit sílu vyčerpanému organismu (např. po fyzickém vypětí, nemoci atp.) a u projevů nadměrné únavy. Doporučován bývá obvzláště u starších osob, kde se považuje za vhodnější ekvivalent ženšenu. Použití nachází cordyceps i u chudokrevnosti (anémie).

- podpora imunity a metabolismu, antioxidační působení

- podpora jater (hepatoprotektivní a protizánětlivé působení) - zejména u steatózy způsobené alkoholem, příp. i cirhóz; vykazuje regenerační působení na tkáň jater; využití nachází i u rakoviny jater s velmi vysokými enzymy jater, kdy již žádná další léčba nemůže být předepsána - tj. paliativní stádium (pak nepoužívat společně s konvenčními léčivy).

- podpora látkové výměny a vylučování škodlivých metabolitů vzniklých např. z odbourávání léků

- podpora plic - v tradiční čínské medicíně se cordyceps používá pro doplňování plic (kašel i chronický, dušnost a alergie), moderně i jako antiastmatikum

- přírodní antibiotikum - cordyceps potlačuje mnohé škodlivé bakterie (pneumokoky, streptokoky, zlaté stafylokoky), má protizánětlivé účinky; využití u opakovaných infekcí

- tonizace a podpora ledvin - v tradiční čínské medicíně se housenice používá pro doplňování ledvin (např. časté pomočování) a doplnění sil v sexuální oblasti

Cordyceps sinensis - Housenice čínská 90 tablet - BALENÍ:

MRL HouseniceProdukt tradiční čínské medicíny (TČM) firmy MRL na bázi houbové biomasy pěstované na autoklávem sterilizovaném substrátu při nekompromisním dodržování podmínek, které bývají požadovány po výrobě léčiv. Výsledkem je standardizovaná biomasa, u které patentovaný kultivační proces zajišťuje, že není kontaminována jinými houbami a že nejsou přítomny pesticidy a těžké kovy.

Balení housenice čínské obsahuje biomasu podhoubí (mycelia) a mladých plodnic (primordia). Biomasa má oproti extraktům výhodu, že v jejím případě nedochází k nežádoucímu posunu účinků jako u extrakce, a tak přípravek svojí aktivitou odpovídá zdrojové housenici čínské (Cordyceps sinensis) a je dále umocněn využitím jejího celého podhoubí. 

Cordyceps sinensis - Housenice čínská 90 tablet - DÁVKOVÁNÍ:

T90 - balení po 90 kusech tablet á 750 mg, kdy každá obsahuje 500 mg biomasy (mycelia i primordia) produktu tradiční čínské medicíny - housenice čínské (Cordyceps sinensis). Doporučené denní dávkování je 2-6 tablet, obchodní balení je koncipované jako měsíční dávka. Tablety je nejlépe užívat nalačno a zapít dostatečným množstvím vlažného čaje nebo vody.

KOUPITZDE