Léčivé produkty

Energy

KOUPITZDE

Energy Balneol 110 ml - POPIS:

Energy BalneolBioinformační aromatická koupel Balneol s vysokým obsahem huminových látek a vybranou směsí éterických olejů vhodná pro lidi, kteří vyhledávají uvolnění nejen pro svůj vylučovací a trávicí trakt.
Již po mnohá staletí jsou známy a využívány účinky působení rašelinných koupelí a bahenních obkladů. Rašeliny a slatiny neboli přírodní léčivé zeminy vděčí za svůj široký potenciál vysokému obsahu organických látek – tzv. humátů (huminové kyseliny a jejich soli). V přírodě se huminové látky vyskytují např. v rašelině, různých bahnech, černozemi, ale nejvíce v hnědém uhlí.
Energy Balneol obsahuje kromě humátů také výtažky z grapefruitu, túje, jalovce, kafrovníku, litsey a styraxu. Během lázně dochází k výměně prvků mezi tělem a koupelí. V Balneolu je obsažen především draslík a více než 30 dalších prvků. Aby tato výměna proběhla, měla by mít krev převahu alkalických látek.
Koupel je nejúčinnější ráno nebo večer, protože v tuto dobu je hladina alkalických látek v těle nejvyšší.
Vzhledem k tomu, že Balneol obsahuje éterické oleje z rostlin, umožňuje současně s balneoterapií využít i účinky aromaterapie. Éterické oleje se v teplé vodě odpařují a vytváří tím vskutku příjemnou atmosféru nejen pro vaše čichové buňky. 
Aromatická koupel může být skvělým řešením pro lidi, kteří se zvláště zaměřují na celkové uvolnění svalového i psychického napětí.

Energy Balneol 110 ml - ÚČINKY:

Koupel působí detoxikačně, rozproudí krevní oběh, zmobilizuje imunitní systém a napomáhá při okysličení buněk, působí jako antioxidanty, podporuje celkovou regeneraci těla.
Tato aromatická koupel s vysokým obsahem huminových látek a vybranou směsí éterických olejů obsahuje účinné substance, jež ovlivňují povrch kůže, nebo se odpařováním v lázni přes plíce dostávají do krve. Harmonizuje dráhy močového měchýře, ledvin, sle ziny, tří zářičů, jinovou pojivovou, tlustého střeva, spojnici tenkého střeva a další. Tím pozitivně ovlivňuje problémy vztahující se k těmto meridiánům.

EnergyShrneme si, kdy Balneol pomáhá:
• při celkové regeneraci těla
• při špatné pohyblivosti mají koupele s humáty blahodárný vliv na regeneraci kloubů, zejména při revmatu, artrózách, při bolestech v kříži a celé páteř
• výrazně regeneruje zánětlivou pokožku a příznivě působí i při kožních chorobách jako jsou různé druhy oparů, ekzémů a při lupénce
• okysličuje buňky a působí jako antioxidant (zpomaluje proces stárnutí)
• zabraňuje tvorbě srůstů
• pozitivně ovlivňuje vstřebávání krevních podlitin a hematomů
• příznivě působí při astmatu - obsahuje éterické oleje z rostlin, které se v teplé vodě odpařují, působí baktericidně a usnadňují dýchání; přes plíce se snadno dostávají do krevního oběhu, rychle zklidní psychiku a navodí uvolnění svalstva
• má detoxikační účinek, rozproudí krevní oběh a zmobilizuje imunitní systém.

Energy Balneol 110 ml - SLOŽENÍ:

Balneol obsahuje výtažky z grapefruitu, túje, ja lovce, kafrovníku, litsey a styraxu.

Unikátní éterické silice:

Energy olejeVavřínová: posiluje žaludek, působí proti lupům a vypadávání vlasů, při bolestech svalů a revmatismu.
Grepová: má antidepresivní, dezinfekční, osvěžující a povzbuzující účinky.
Tújová: ničí bakterie a plísně, působí proti zánětům horních cest dýchacích a artritidě.
Jalovcová: vyniká svými čisticími schopnostmi, pomáhá při onemocnění močových cest a má antiseptické účinky na dýchací systém, je účinná při svalových a revmatických bolestech a podporuje pocení, uklidňuje psychiku.
Kafrová: má antiseptické účinky a pomáhá proti nachlazení, chřipce a revmatismu, působí sedativně a podporuje trávicí systém.
Litseová: má antidepresivní účinky a je vhodná jako prevence infekčních onemocnění, čistí vzduch a zbavuje únavy, zlepšuje koncentraci.
Styraxová (benzoe): má protizánětlivé, hojivé a uklidňující účinky.

Energy Balneol 110 ml - DÁVKOVÁNÍ:

Běžná koupel ve vaně je vhodná pro zdravého člověka. Tělo by mělo být ponořeno až po krk a voda by neměla být příliš horká. Všeobecně se doporučuje teplota mezi 32° až 36° stupni Celsia. Koupel nemá trvat příliš dlouho, 10, 15, maximálně20 minut. Dvaceti minutová lázeň je již značně náročná. Po koupeli by měla následovat studená sprcha, která vyvolává silnější podráždění pokožky a mobilizuje obranné mechanismy těla.
 
Po koupeli doporučujeme též natřít bolestivá místa některým z regeneračních krémů Pentagramu. Artrin je vhodný při kloubních pot í žích, Droserin můžete použít na oblast krční páteře až po lopatky, Protektin na kůži se sklonem k tvorbě vyrážek, Ruticelit při cévních a také při kloubních potížích. Cytovital je účinný při celulitidě a pro zpomalení stárnutí pokožky. Jestliže máte pocit, že je krém příliš silný, můžete jej zředit vodou.
 
Dávkování Balneolu:
Koupel Balneol je silně koncentrovaná, proto stačí pouze 1/2 uzávěru, tj. cca 5 ml na běžnou vanu.
Uzávěr po odměření vypláchněte proudem vody.
Regenerační koupele opakujeme 1–3x týdně nebo dle potřeby.

Energy Balneol 110 ml - BALENÍ:

110 ml

Energy Balneol 110 ml - UPOZORNĚNÍ:

Uchovávejte v suchu a chladu mimo dosah přímého slunečního záření, při teplotě 10 – 25°C. Chraňte před mrazem. Ukládejte mimo dosah dětí!

KOUPITZDE