Léčivé produkty

MRL - léčivé houby

KOUPITZDE

Polyporus umbellatus - Choroš oříš 90 tablet - POPIS:

MRL Choroš oříšChoroš oříš roste paraziticky na starých listnatých stromech, nebo také u pařezů - hlavně buků, javorů a dubů. Plodnice houby Polyporus umbellatus se podobají mořské mycí houbě a větví se do mnoha malých nožek zakončených malými okrouhlými kloboučky ve tvaru deštníčků.
Přípravek MRL na bázi houbové biomasy pěstované na autoklávem sterilizovaném substrátu při nekompromisním dodržování podmínek, které bývají požadovány při výrobě léčiv. Výsledkem je standardizovaná biomasa, u které patentovaný kultivační proces zajišťuje, že není kontaminována jinými houbami či plísněmi, a že nejsou přítomny pesticidy.
V tradiční čínské medicíně je choroš oříš po staletí používán jako osvědčené diuretikum.

Polyporus umbellatus - Choroš oříš 90 tablet - POUŽITÍ:

Již po staletí užívána v čínské medicíně. Zejména pak jako diuretikum. Současně napomáhá vylučování moči. Často používán jako antioxidant, využíván při zánětech ledvin. Podpůrný prostředek při léčbě rakovinných onemocnění.
Mezi léčivé látky řadíme například vlákninu, bílkoviny a sacharidy, z aktivních látek pak jmenujme biotin, polysacharidy či ergosterol.

 - antioxidační působení

- antivirální, protizánětlivé a antimutagenní působení - využití choroše oříše např. podpůrně u hepatitidy

- antibakteriální působení - Staphylococcus aureus, dobré výsledky byly též zaznamenány v kombinaci s houbami Poria a Coriolus při boji s močopohlavní chlamýdií trachomatis

- diuretické působení - tradiční použití choroše oříše u otoků a obtížného močení

- oproti běžným diuretikům choroš oříš pomáhá zvyšovat produkci moči bez vylučování draslíku

- často také bývá choroš oříš zmiňován jako přírodní prostředek pro prevenci ledvinových kamenů

- nádorová onemocnění - účinky choroše oříše mohou být užitečné při snižování opětovného postoperativního výskytu nádorů močového měchýře; též podpůrně pro zlepšení chuti k jídlu a psychiky

- odvádí vodu a odfiltrovává vlhkost - potíže s vylučováním moči, vykapáváním moči, vodnaté otoky, průjmy, výtoky. Choroš oříš lze uplatnit u všech syndromů, kde hlavní patogenezí je stagnace škodlivé vlhkosti a tekutin.

- otoky, uvolnění pokožky a svalů

- podpora imunity - dle TČM (tradiční čínské medicíny) choroš oříš při dlouhodobém používání činí tělo lehkým (doplňuje energii) a pomáhá odolávat starobě

- podpora růstu vlasů

- při žloutence, kapavce, beri-beri (nedostatek vitamínu B) - tradiční použití, jen pomocně

- ukapávání moči v těhotenství za přítomnosti otoků - tradiční použití; choroš oříš nejlépe pak zapíjet teplou vodou

Polyporus umbellatus - Choroš oříš 90 tablet - BALENÍ:

Produkt tradiční čínské medicíny (TČM) firmy MRL na bázi houbové biomasy pěstované na autoklávem sterilizovaném substrátu při nekompromisním dodržování podmínek, které bývají požadovány po výrobě léčiv. Výsledkem je standardizovaná biomasa, u které patentovaný kultivační proces zajišťuje, že není kontaminována jinými houbami a že nejsou přítomny pesticidy.
Balení choroše oříše obsahuje biomasu podhoubí (mycelia) a mladých plodnic (primordia). Biomasa má oproti extraktům výhodu, že v jejím případě nedochází k nežádoucímu posunu účinků jako u extrakce, a tak přípravek svojí aktivitou odpovídá zdrojovému choroši oříši (Polyporus umbellatus) a je dále umocněn využitím jeho celého podhoubí.  

Polyporus umbellatus - Choroš oříš 90 tablet - DÁVKOVÁNÍ:

T90 - balení po 90 kusech tablet á 750 mg, kdy každá obsahuje 500 mg biomasy (mycelia i primordia) produktu tradiční čínské medicíny - choroše oříše (Polyporus umbellatus). Doporučené denní dávkování je 2-6 tablet, obchodní balení je koncipované jako měsíční dávka. Tablety je nejlépe užívat nalačno a zapít dostatečným množstvím vlažného čaje nebo vody.

KOUPITZDE