Uňa de Gato

 

UŇA DE GATO

ZÁKLADNÍ INFORMACE V BODECH:

Český název: Uňa de Gato
Latinský název:  Uncaria tomentosa
Slovenský název:
Ostatní názvy: vilkakora, uncaria, vilcacora, kočičí dráp, svatá rostlina
Rozšíření: původem z Jižní Ameriky, blíže pak z And
Léčivé látky: alkaloidy (pteropodiny, isomitraphylline, isomitraphylline, rhynchophylline, mytraphylline a isopteropodine), glykosidy, polyfenoly, triterepeny a fytosteroly
Využití: stimulace a podpora pohybového aparátu, podpora kloubů a napomáhá funkčnosti kardiovaskulárního systému

UŇA DE GATO - POPIS ROSTLINY: 

Velmi ceněná rostlina, známá v Amazonii již po staletí, celému světu pak objevena teprve na konci 20. století díky vědci Keplingerovi.

  1. Uňa de Gato - zázrak z Peru

    Reklamawww.alfafit.cz/
     
    Rychlé dodání. Vše skladem. Levná doprava.

Původem je tato popínavá rostlina z Jižní Ameriky, kde je dominantní zejména v oblasti And v Peru. Dozrává po 20 letech a může tak dosáhnout délky až 40 metrů. Váží se k ní i mnohé legendy a díky jedné o lovci se jí dodnes říká „svatá rostlina“. Své jméno „kočičí dráp“ získala s největší pravděpodobnosti po háčcích, kterými se přichytává na stromech.  

UŇA DE GATO - LÉČIVÉ ÚČINKY:

Energy UncariaEnergy Uncaria

Mimo blahodárné účinky na pohybové ústrojí, zejména kloubní aparát je ceněna pro podporu přirozené obranyschopnosti a posilování imunity. Dále podporuje léčbu AIDS a potlačuje virové infekce. Vynikající močopudný prostředek, současně velmi pozitivně působí na játra.
Mezi významné léčivé látky, obsažené v této rostlině řadíme alkaloidy (pteropodiny, isomitraphylline, isomitraphylline, rhynchophylline, mytraphylline a isopteropodine), glykosidy, polyfenoly, triterepeny a fytosteroly.

UŇA DE GATO - SBĚR A ZPRACOVÁNÍ:

 Sbírá se lýko rostliny, v případě čerstvé rostliny pak můžeme extrahovat taktéž mízu.