Flor de arena

FLOR DE ARENA

ZÁKLADNÍ INFORMACE V BODECH:

Český název: Flor de arena
Latinský název: Tiquilia paronychioides
Slovenský název: Flor de arena
Ostatní názvy: yerba blanca
Rozšíření: peruánské Andy
Léčivé látky: steroidní sloučeniny, flavonoidy (quercetin, rutosid, hyperosid), polyfenolové kyseliny (rozmarýnová a kávová), esenciální mastné kyseliny (arachidonová, linoleová, oleopalmitová, oleicinová), makroelementy (Ca, Mg, K, Na), mikroelementy (Fe, Cu, Mn, Se, Zn, Cr)
Využití: očista organismu, trávení, při nespavosti, depresích a potravinových otravách

FLOR DE ARENA - POPIS ROSTLINY: 

Drobná, silně aromatická peruánská rostlina s hroznovitými květy. Divoce rostoucí v oblasti peruánských And. Její výhonky a oválné lístky pokrývá jemné chmýří. Nenápadné plody obsahují malá semínka.Ve fytoterapii se využívá celá nadzemní část rostliny.  Obsahuje složky s protizánětlivými, antivirovými, antioxidačními a očistnými účinky.

 1. Pevné zdraví pro Váš život

  Reklamawww.alfafit.cz/
   
  Rychlé dodání. Vše skladem. Levná doprava.

Roste jak ve vysokých polohách, tak i v nížinách. Účinky jsou naprosto stejné. Liší se pouze vzhledem, kde bylinka z vysokých poloh hor je menší a temně zelená a z nížin je zeleno-šedá, pokrytá hustými jemnými chloupky. Výhonky a lístky jsou pokryté jemným chmýřím, které závisí na tom, kde a jak bylinka roste. Květy má ve tvaru střapců a nenápadné plody obsahují malá semínka.

FLOR DE ARENA - LÉČIVÉ ÚČINKY:

Používá se zejména při:

 • očistě organismu
 • problémech s trávením
 • zvýšené kyselosti žaludku 
 • otylosti  
 • zánětech ledvin, močových cest a prostaty 
 • zánětech sliznic 
 • nespavosti
 • depresích a neurózách – pomocně 
 • pokrmových otravách

Flor de ArenaFlor de arena

Díky vlastnostem uklidňujícím a protistresovým působí pozitivně na nervový systém. U osob nadměrně popudlivých, se sklonem k pocení, regulují neurovegetativní systém. Eliminují adrenalin a kyselinu mléčnou hromadící se v organizmu v důsledku stresu. Flor de Arena je doporučována rovněž při poruchách funkcí trávicího traktu, nechutenství, otylosti a překyselení žaludku Často se používá při pokrmových otravách. Působí močopudně a proti zánětům močových cest a sliznic. Dokonale čistí ledviny. Její uklidňující účinky přináší dobrý spánek.

"Prevence chrání naše zdraví před zásahy lékařů."