Rašelina

RAŠELINA

ZÁKLADNÍ INFORMACE V BODECH:

Rašelinové koupele se používaly již ve starém Řecku. Ve střední Evropě se používají více než 200 let zejména pro léčbu artritidy a gynekologických potíží. V roce 1820 byly ( v Evropě ) poprvé zavedeny rašelinové koupele celého těla.

Intenzivní studium biochemických vlastností rašeliny začalo ve druhé polovině předminulého století. Některé léčebné výsledky byly vysvětlovány především reabsorpčním účinkem různých látek. Byla zahájena výroba rašelinových výtažků a výluhů, které se používaly jako přísady do koupelí.

CytosanCytosan

Energy CytosanEnergy Cytosan Fomentum

Rašelina je tvořena skupinou látek, které jsou přirozeným produktem zemního prostředí a vznikaly biologickou transformací organických materiálů prostřednictvím biologických procesů po dobu přibližně 8 000 let. Blahodárné byliny, traviny, a kvetoucí rostliny se postupem času transformovaly na botanickou hmotu.

RAŠELINA - LÉČIVÉ ÚČINKY:

Rašelina je vhodná k léčbě těchto problémů:
- revmatická onemocnění, bolesti kostí a kloubů
- nervová onemocnění
- artróza
- onemocnění dýchacích cest
- zlepšení činnosti svalstva a kloubů
- hojení ekzémů, lupénky, akné
- urologické a gynekologické nemoci
- choroby trávicího traktu

Energy CytosanEnergy Cytosan

Rašelina spadá do skupiny peloidů. Slovo peloid pochází z řeckého slova "pelos" a znamená slatinné a rašelinné zeminy, bahna apod., které mají vlastnosti a účinky přírodních léčebných zdrojů. Rašelina je léčebný prostředek prověřený staletími, který přes veškeré objevy a výzkumy dnešní doby stále nebyl překonán.

Rašelina

Rašelinové koupele se používaly již ve starém Řecku. Jejich využití spočívá zejména při léčbě chronických revmatických chorob, artrózy, svalové kontraktury, při bolestech svalů, kloubů a páteře, při svalových zatvrdlinách, u vertebrogenních syndromů, dále pak při léčbě gynekologických onemocnění, hojení jizev, atopických ekzémů, lupénky, akné, nadváze a celulitidy atd.

„Pocit uzdravení je jedním z nejpříjemnějších."