Léčivé produkty

Dr. Popov

KOUPITZDE

Fytostevin - sladidlo ze stévie 50 g - POPIS ROSTLINY:

Dr. Popov FytostevinStévie sladká je víceletá bylina pocházející z Paraguaye a dorůstající až do výšky půl metru. Listy stévie sladké obsahují látky zvané steviosidy, které jsou až 300x sladší než sacharóza v podobě bílého cukru. Výjimečnost víceleté sladké byliny Stevia rebaudiana je nulová kalorická hodnota. Stevie sladká (cukerná) je právem považována za přírodní nekalorické sladidlo. 

V celé EU je stévie schválená jako sladidlo až od ledna r. 2012. V mnoha vyspělých zemích jako např. USA, Švýcarsko, Francie, Japonsko a další, se stévie jako sladidlo běžně používá. Steviosidy - látky obsažené ve stévii sladké přispívají k rovnováze hladiny cukru v krvi a nezpůsobují její zvýšení.

Stévie svými blahodárnými účinky účinně zabíjí různé druhy bakterií ústní mikroflóry, což je jeden z důvodů, proč se Stévie používá k výplachům dutiny ústní.

Z vědeckých výzkumů vyplývá, že američtí Indiáni konzumující tuto bylinu, téměř netrpěli kazivostí zubů.
Sladké látky ve Stévii nezpůsobují zvýšení hladiny cukru v krvi, ale naopak přispívají k rovnováze této hladiny v krvi.

Fytostevin - sladidlo ze stévie 50 g - ÚČINKY:

Cukrovka – Stevia rebaudiana podporuje činnost slinivky břišní a může pomoci při léčbě diabetu II. typu. Je proto vhodná pro diabetiky i hypoglykemiky i osoby trpící fenylketonurií.
Hubnutí – účinné látky steviosidy podporují dobré trávení a zabraňují ukládání tuků. Současně se podílí na zhutnění svalové hmoty.
StévieÚnava – stevie sladká napomáhá buněčnému metabolismu, zvyšuje energetické hladiny, mentální aktivitu a tím snižuje únavu.
Závislosti - stévie sladká omezuje chuť na tabákové výrobky a alkohol.
Zdravá pleť – antivirové účinky mohou pozitivně působit při léčbě akné.
Zdravý chrup - antibakteriální účinky snižují kazivost zubů.
Zdraví - stévie sladká může ochránit před vysokým tlakem, zmírnit alergické reakce, pomoci při pálení žáhy.

Stévie sladká - LÉČIVÉ ÚČINKY:

Stévie je tropická asi 50 až 100 cm vysoká bylinka s bílými květy a kopinatými listy, je ceněná obzvláště pro své léčivé účinky a její typickou vysokou sladivost. Její využití však není pouze v potravinářství, díky jejím desinfekčním účinkům je přidávána také například do zubních past, ústní vody, pleťové masky nebo pleťové vody. Stévie je považována také za skvělého pomocníka při hubnutí, pokud vás honí mlsná, požvýkejte jeden lísteček rostlinky a uvidíte, že chuť na kalorické bomby v podobě sladkostí vás ihned přejde. Protože je stévie téměř nekalorická, podporuje trávení a potlačuje pocit hladu, využívá se například při redukčních dietách, navíc dokáže udržovat rovnováhu cukru v krvi, tudíž je vhodným sladidlem i pro diabetiky.

Je skvělým pomocníkem při odvykacích kúrách, protože pomáhá snižovat pocit potřeby tabáku a alkoholických nápojů, dále urychluje hojení ran a zároveň zamezuje tvorbě jizev.

Fytostevin - sladidlo ze stévie 50 g - POUŽITÍ:

Vysoká sladivost - 100x sladší než cukr. Nutno vyzkoušet, dávkování 1:100. Lze použít i pro vaření a pečení - snáší vysoké teploty.

KOUPITZDE