Léčivé produkty

Dr. Popov

KOUPITZDE

Dr. Popov Kostivalová mast - POPIS:

Dr. Popov Kostivalová mastBylinným základem kostivalové masti je kostival lékařský (Symphytum officinale). Bylina roste po celé Evropě a také v Asii, jedná se o větší rostlinu s chlupatými listy a fialovými květy. Kvete od května do července a užívá se nejen do bylinných mastí, ale i do odvarů, zábalů, sirupů či léčivých olejů. V bylinářství se využívá natě a kořenu kostivalu lékařského.

Babiččina rada: Kostival je krásná bylinka a už z názvu je jasné, jak ji použít, jen za nás se jí říkalo medunice, černý kořen, volský jazyk, lupen sladký nebo kobylí mléko. Do dneška si pro ni chodím na louku k lesu, tam kde teče potok, do vlhkých míst. Odedávna jsme používali kořen kostivalu na různá mazadla, nebo list na obklady, a i dnes na něj nedám dopustit, když mě bolí nohy a záda. Pamatuju, jak si to mazával už můj táta na bolavé a unavené svaly a jak to pomáhalo!

Dr. Popov Kostivalová mast - ÚČINKY:

Kostival lékařský je zmiňován již od 12. století jako léčivá rostlina. Obsahuje hlavně třísloviny, slizové látky, silice či alkaloidy. Sbírá se především kořen, někdy i list a měl by se užívat zevně. Léčebné účinky kostivalu jsou známé už celá staletí, naši předkové si na poraněná místa přikládali nadzemní části rostliny (znali ji také pod názvem trudovník či svalník větší). Pozitivně ovlivňuje nejen bolestivá namožení svalů šlach a vazů, ale i vážnější poranění. Působí podobně jako nesteroidní antirevmatika – obsahuje totiž složitý komplex látek, které společně účinkují protizánětlivě, a tím zabraňují otékání postiženého místa a tlumí bolest. Na rozdíl od nesteroidních antirevmatik přitom mast nemá vedlejší účinky.

Kostival lékařský*  blahodárně působí na namožený pohybový aparát
*  výborně se hodí při namožených svalech a různých pohmožděninách
*  účinně napomáhá při regeneraci zlomenin
*  pomáhá při začínajících křečových žílách
*  poslouží při proleženinách nebo výronech
*  je oblíbenou mastí u osob, které manuálně pracují (číšníci, prodavači, sportovci,…)

Dr. Popov Kostivalová mast - POUŽITÍ:

Správná aplikace bylinných mastí může podstatně zvyšovat jejich účinek:

*  před použitím přípravku opláchnout ošetřované partie teplou vodou bez použití mýdla a pečlivě osušit
*  mast aplikovat jemně, 2x denně nebo podle potřeby vtírat 2-3 minuty
*  používat pouze malé množství masti, aby nedošlo k ucpání pórů v pokožce
*  u extrémně citlivé nebo dětské pokožky je před aplikací vhodné vyzkoušet snášenlivost na malém místě na předloktí

Dr. Popov Kostivalová mast - SLOŽENÍ:

Kostival lékařský má mnoho léčivých látek: obsahuje slizy, steroidní saponiny, taniny, inulin, protein a vitamín B12. Listy a hlavně kvetoucí vrcholky kostivalu obsahují alantoin – látku, která podporuje hojení ran a působí mírně anesteticky. Kořeny kostivalu jsou bohaté na pyrolizidinové alkaloidy.
Masťovým základem je neškvařené čištěné vepřové sádlo, které se extrahuje horkou párou. Má výborné promašťující schopnosti, svým složením připomíná lidský tuk a zároveň představuje kvalitní nosič léčivých látek obsažených v bylinách. Pro tyto důvody je čištěné vepřové sádlo stále ideálním základem mastí, i když dnes některé firmy dávají přednost syntetickým základům.
Kostivalová mast je obohacena o pravý včelí vosk, který má vynikající ochranné a hydratační schopnosti a zvyšuje výslednou kvalitu masti.Mast pro sportovce a těžce pracující. Obsažené rostliny mají blahodárný zklidňující účinek na celý pohybový aparát (unavené nohy, namožené svaly, šlachy, klouby a páteř). Mast je výborným doplňkem při rehabilitaci.

Dr. Popov Kostivalová mast - UPOZORNĚNÍ:

Skladujte při teplotě 5-25°C.

Dr. Popov Kostivalová mast - BALENÍ:

50 ml; 100 ml

KOUPITZDE