Léčivé produkty

Dr. Popov

KOUPITZDE

Dr. Popov měsíčková mast - POPIS:Dr. Popov Měsíčková mast

Proslulá mast určená pro citlivou, suchou i normální pleť. Měsíček má vynikající ochranné, zklidňující, regenerační a granulační účinky na pokožku. Blahodárně působí zevně na cévy dolních končetin.

Babiččina rada: Měsíček je velice známá letnička, která má mnoho využití. Každý rok ho pěstuji na zahrádce, a když vykvetou krásné oranžovočervené květy (ty žluté nemají takový účinek), tak je na drobno nasekám, nasypu do rozehřátého sádla, to pak nechám jeden den odstát, další den trochu zahřeju a přecedím přes plátno. Mazání mi výborně pomáhá na křečové žíly, vždy mažu směrem k srdci. Vnoučata jsou nezbedná a tak, když se popálí nebo říznou, hned sáhnu po měsíčkové masti a je po bolístce.

Dr. Popov měsíčková mast - ÚČINKY:

Měsíček je jednoletá bylina která působí spasmolyticky (uvolňuje křečovité stažení hladkého svalstva), povzbuzuje sekreci žluči, zastavuje další růst bakterií, při zevním upotřebení urychluje hojení hnisavých a špatně se hojících ran se zánětlivým okolím a užívá se i proti plísním a při bércových vředech. Příznivé působení měsíčku je dáno součinností silice a xanthofylu za působení kalendulinu a slizových látek.

*  má vynikající ochranné účinky
*  působí blahodárně zevně na cévy dolních končetin
*  je vhodná k ošetřování křečových žil
*  pomáhá při hojení spálenin, ekzémů či jiných kožních potíží
*  hodí se pro všechny typy pokožky

Dr. Popov Měsíčková mast - POUŽITÍ:

Správná aplikace bylinných mastí může podstatně zvyšovat jejich účinek:

*  před použitím přípravku opláchnout ošetřované partie teplou vodou bez použití mýdla a pečlivě osušit
*  mast aplikovat jemně, 2x denně nebo podle potřeby vtírat 2-3 minuty
*  používat pouze malé množství masti, aby nedošlo k ucpání pórů v pokožce
*  u extrémně citlivé nebo dětské pokožky je před aplikací vhodné vyzkoušet snášenlivost na malém místě na předloktí

Dr. Popov Měsíčková mast - SLOŽENÍ:

Bylinným základem měsíčkové masti je měsíček lékařský (Calendula officinalis), který pochází ze Středomoří, jako okrasná (ale i léčivá) rostlina se pěstuje po celé Evropě. Z květiny se v bylinářství užívá jak celých květů, tak také stonků a listů. Obvykle se tato bylina sbírá od časného léta až do pozdního podzimu.

Měsíček lékařský obsahuje cenné léčivé látky: éterické oleje, kyselinu sylicovou, tuky, vosky, saponiny, flavonoidy, hořčiny, pryskyřici, slizy, organické kyseliny a taky částečně vitamín C. K účinným látkám patří dále žlutá a červená karotenoidní barviva, která se dobře rozpouští v tucích. Souhrn těchto léčivých látek působí dezinfikačně, protizánětlivě a velmi dobře pomáhá při hojení poškozené tkáně.

Měsíček lékařský
Masťovým základem je čištěné vepřové sádlo (extrahované horkou párou). To se svým složením podobá lidskému tuku a velmi dobře se vstřebává do pokožky. Vepřové sádlo představuje kvalitní nosič léčivých látek obsažených v bylinách. A i když se dnes hojně využívají nejrůznější syntetické látky, kvalitní vepřové sádlo zatím nemůže v mastech nic nahradit.

V měsíčkové masti je navíc obsažen i pravý včelí vosk, který má vynikající ochranné a hydratační schopnosti a který zvyšuje výslednou kvalitu masti.

Dr. Popov Měsíčková mast - UPOZORNĚNÍ:

Skladujte při teplotě 5-25°C.

Dr. Popov Měsíčková mast - BALENÍ:

50 ml; 100 ml

KOUPITZDE