Léčivé produkty

Hawlik

KOUPITZDE

Hawlik Hericium - Korálovec ježatý extrakt & prášek - POPIS:

Hawlik KorálovecKorálovec ježatý je vzácná jedlá houba s plodnicí kulovitého či vejčitého tvaru o velikosti až 30cm. Paraziticky roste na poškozených kmenech buků a dubů. Pro svůj tvar se korálovec ježatý v angličtině nazývá "hřívou lva", v čínštině či němčině "hlavou opice". Obsahuje draslík, zinek, železo, germanium, selen, fosfor, avšak jen malé množství sodíku. Zastoupeny jsou všechny základní aminokyseliny a rovněž polysacharidy a bílkoviny.

Prášek: Pro produkty obsahující hericium se houby pěstují v přirozeném a čistém prostředí, pak se šetrným způsobem suší a poté se celé plodnice rozemelou na velmi jemný prášek. Poslední zmíněné fázi přípravy se říká „shellbroken“, což je speciální postup mletí na velmi jemno, čímž se výrazně zvýší využitelnost účinných látek obsažených v houbě v jejím přirozeném stavu. Vždy se melou celé plodnice houby.

Extrakt: pro získání extraktu z houby hericium se pomocí patentovaného extrakčního postupu, známého z tradiční čínské medicíny, rozpustí polysacharidy a ostatní účinné látky z chitinového „pancíře“ celé houby. Lidské tělo je poté dokáže mnohem lépe zužitkovat.

Hawlik Hericium - Korálovec ježatý extrakt & prášek- ÚČINKY:

Již po staletí jsou léčivé účinky známé pro asijské země, díky glukanům, polysacharidům, polypeptidům a dalším zdraví prospěšným látkám.
Vyznačuje se příznivým vlivem na imunitu, posiluje nervový systém. Velmi pozitivně působí na trávicí systém. Udržuje pružnost a průchodnost cév. Nesporně působí taktéž na kožní onemocnění jako ekzémy či akné. Zlepšuje stav pohybového aparátu. Napomáhá taktéž regeneraci těla. Zejména pak trávicího systému.

- podpora trávení, jater, žaludku - korálovec ježatý harmonizuje žaludek; využití při obtížích se zažíváním, žaludečních či dvanácterníkových vředech, chronické gastritidě, nebo preventivně jako ochrana před působením tučné stravy či stresů

- nádorová onemocnění, polysacharidy a betaglukany - ve vodě rozpustné polysacharidy z korálovce vykazují nepochybné protinádorové a protimetastázové vlastnosti. Zvyšují aktivitu makrofágů a imunitního systému proti rakovinným buňkám a zdá se, že mohou omezovat tvorbu metastáz. Rovněž vykazují antimutagenní účinky, a tak mohou nacházet využití i v protirakovinové prevenci.

- podpora myšlení - díky charakteristickým fytosterolům korálovce pojmenovaných jako erinaciny. U erinacinu-H bylo prokázáno, že může stimulovat růst nervových buněk a podpořit tvorbu myelinu, což ho předurčuje pro nasazení u obtíží nervového původu, pro zlepšení kognitivních funkcí, u neuróz či pro zpomalení průběhu některých autoimunitních neurodegenerativních chorob; existují i výzkumy popisující dobré výsledky u Alzheimerovy choroby.

- podpora organismu - u vyčerpanosti, pro potlačení zánětů; podporou tvorby lymfocytů T a B, posilují imunitní systém organismu

- snižování hladiny cukru v krvi, lipidů a triglyceridů

- antibakteriální působení korálovce - Staphylococcus aureus

Hawlik Hericium - Korálovec ježatý extrakt & prášek - DÁVKOVÁNÍ:

2x denně 1-2 kapsle

Hawlik Hericium - Korálovec ježatý extrakt & prášek- BALENÍ:

60 kapslí

KOUPITZDE

Hawlik Hericium - Korálovec ježatý extrakt & prášek- UPOZORNĚNÍ:

Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje efedrin, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr. Vhodné pro vegetariány. 

Nutriční hodnoty - Hawlik Hericium erinaceus - Korálovec ježatý extrakt & prášek 60 kapslí

Hawlik Hericium - Korálovec ježatý extrakt & prášek - NUTRIČNÍ HODNOTY:

 

4 kapsle

% DDD*

Hericium extrakt 1000 mg -
 - z toho polysacharidy 200 mg -
Hericium prášek 600 mg -
Vitamín C 65 mg 80%
  4 kapsle 100 g
Energetická hodnota 22 kJ / 5 kcal 1380 kJ / 330 kcal
Protein 0,3 g 16 g
Sacharidy 0,8 g 50 g
 - z toho cukry 0,13 g 8 g
Tuk 0 g 2 g
Vláknina 0,2 g 15 g
* DDD - doporučená denní dávka