Léčivé produkty

Herb-pharma

KOUPITZDE

Herb-pharma Gyntima vaginální čípky probiotika 10 ks - POPIS:

Herb Pharma GyntimaKaždá změna, která vede ke snížení počtu Döderleinovho laktobacilu (Lactobacillus acidophilus), mění zdravé kyselé prostředí v pochvě, což nepřímo zvyšuje možnost zánětu pochvy a vede ke vzniku výtoku. Rozmnožující se patogeny napadají nejen oddělený epitel (krycí tkáň), ale i stěnu pochvy, zapřičiňují ztenčování epitelu, jeho zranitelnost a rozšiřování cév. Tímto způsobem se ochranná schopnost pochvy ničí a otvírá cestu pro jiné , často i velmi nebezpečné patogeny. Jinak řečeno, že se jednoduché patogeny, které jsou neustále přítomny v pochvě, rozmnoží, mohou snížit ochranou vrstvu epitelu. Při pohlavním styku mohou vznikat malá poranění, kterými může do organizmu proniknout celá řada patogenů. Zdravá sliznice pochvy snižuje možnost přenášení vetšiny sexuálně přenosných infekcí a zajišťuje relativní ochranu i před recidivami.

Herb-pharma Gyntima vaginální čípky probiotika 10 ks - ÚČINKY:

Vaginální čapíky probiotica se doporučují používat dlouhodobě, jako součást základní péče o hygienu pochvy. Zejména účinné je používání čípků v období menopauzy a kojení.

Vaginální čípky probiotica je  možné doporučit i v následujících případech:

*  při užívání antibiotik nebo jiných prostředků, které ničí baktérie, případně při použití drastického poševního dezinfekčního prostředku, který způsobí poškození přirozené flóry tvořené Döderleinovým laktobacilom
*  při výtoku, při používání antikoncepčních tablet anebo při nitroděložním tělísku
*  při objevení se výtoku po návštěvě koupaliště nebo po pohlavním styku
*  při výtoku neznámého původu
(fluor vaginalis) nebo v případech mírné bakteriální vaginitídy, kde použítí antiinfekční terapie není potřebné
*  fyziologická (ne chemická) eliminace mírných forem bakteriálních a mykotických infekcí

Za účelem prevence se  Vaginální čípky probiotica doporučují používat dlouhodobě. Zvlášť účinné je používání v období menopauzy ( přechodu)  a laktace( kojení).
U závažnějších infekcí bakteriálního nebo mykotického původu nemohou  Vaginální čípky probiotica zabezpečit vyléčení, je nutné odborné vyšetření gynekologem a cílená léčba. Následně je však vhodné ihned začít s používaním vaginálních  čípků probiotica pro zabezpečení chemické a biologické rovnováhy v pochvě.

Herb-pharma Gyntima vaginální čípky probiotika 10 ks - ÚČINNÉ LÁTKY:

V posledních 10-15 letech  se pozornost soustředí na probiotika.

*  Probiotika jsou živé organismy, které v dostatečném množství vyvolávají zlepšení zdravotního stavu hostitele. Nejznámější probiotika nacházející se v pochvě jsou laktobacily. Lactobacillus acidophilus, který je přítomný v pochvě a vytváří zde kyselé prostředí, ve kterém původci choroby hynou.

Vaginální čípky probiotica vytvářejí živnou půdu pro laktobacily nachízející se ve vaginální flóře a zabezpečují jejich optimální rozmnožování. Tyto přirozeně mléčné kultury chrání před škodlivými bakteriemi a infekcemi a zajišťují přirozenou biologickou rovnováhu v pochvě. Laktobacily potlačují množení hnilobných a plísňotvorných bakterií, včetně kvasinky Candida albicans.  Vaginální čípky probiotica obsahují přirozené, organizmu neškodné látky. Složení je obohaceno o výtažek ze šalvěje, která má  antimykotické, protizánětlivé, dezinfekční a hydratační účinky.  

Herb-pharma Gyntima vaginální čípky probiotika 10 ks - DÁVKOVÁNÍ:

Dávkovaní a způsob použití:

Doporučuje se aplikace 1x denně, nejlépe večer před spaním po večerní hygieně.

Doba používání – 10 dní.

1.  Čípek rozbalte z fólie u špičky.
2.  Zasuňte čípek hluboko do pochvy viz nákres.
3. Při aplikaci dochází k mírnému znečištění prádla. Doporučujeme dle potřeby použít hygienickou vložku

Při preventivním používání se čípky aplikují 2x týdně, dlouhodobě.

U starších  nebo imobilních osob je vhodné aplikovat čípek za asistence druhé osoby.

Herb-pharma Gyntima vaginální čípky probiotika 10 ks - UPOZORNĚNÍ:

Pokud problémy přetrvávají i po několikadenním používání čípků, je nutné se obrátit na gynekologa. Použití vaginálních čípků u mladých děvčat je třeba vždy konzultovat s lékařem. Po gynekologických zákrocích je třeba se o vhodnosti použití čípků poradit s lékařem. Případné jiné zbarvení je zapříčiněné rostlinnými složkami, které přípravek obsahuje.

Nežádoucí účinky:

V případě přecitlivělosti na některou ze složek čípků může dojít k mírnému  lokálnímu podráždění  sliznice, což se může projevit slabým pocitem pálení.
Skladování: Skladujte na suchém, chladném a tmavém místě , při teplotě 10-25  °C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Herb-pharma Gyntima vaginální čípky probiotika 10 ks - BALENÍ:

10 vaginálních čípků

KOUPITZDE