Léčivé produkty

MycoMedica

KOUPITZDE

MycoMedica Polyporus 90 kapslí - POPIS:

Mycomedica Polyporus ChorošChoroš oříš roste paraziticky na starých listnatých stromech, nebo také u pařezů - hlavně buků, javorů a dubů. Její antibakteriální účinek se osvědčil při použití jak na desinfekci zranění, tak na všeobecné posílení organismu.
 
Slavná ledová mumie Ötzi držela choroš blízce příbuzný s Polypo­rus – předpokládá se, že na ochranu před infekcemi. Tato houba je nyní známá jako diuretická látka, která reguluje průtok lymfy.
 
Plodnice houby Polyporus umbellatus se podobají mořské mycí houbě a větví se do mnoha malých nožek zakončených malými okrouhlými kloboučky ve tvaru deštníčků.
 
V tradiční čínské medicíně je choroš oříš po staletí používán jako osvědčené diuretikum.

MycoMedica Polyporus 90 kapslí - ÚČINKY:

Již po staletí užívána v čínské medicíně. Zejména pak jako diuretikum. Současně napomáhá vylučování moči. Často používán jako antioxidant, využíván při zánětech ledvin. Podpůrný prostředek při léčbě rakovinných onemocnění.
Mezi léčivé látky řadíme například vlákninu, bílkoviny a sacharidy, z aktivních látek pak jmenujme biotin, polysacharidy či ergosterol.

 - antioxidační působení

- antivirální, protizánětlivé a antimutagenní působení - využití choroše oříše např. podpůrně u hepatitidy

- antibakteriální působení - Staphylococcus aureus, dobré výsledky byly též zaznamenány v kombinaci s houbami Poria a Coriolus při boji s močopohlavní chlamýdií trachomatis

- diuretické působení - tradiční použití choroše oříše u otoků a obtížného močení

- oproti běžným diuretikům choroš oříš pomáhá zvyšovat produkci moči bez vylučování draslíku

- často také bývá choroš oříš zmiňován jako přírodní prostředek pro prevenci ledvinových kamenů

- nádorová onemocnění - účinky choroše oříše mohou být užitečné při snižování opětovného postoperativního výskytu nádorů močového měchýře; též podpůrně pro zlepšení chuti k jídlu a psychiky

- odvádí vodu a odfiltrovává vlhkost - potíže s vylučováním moči, vykapáváním moči, vodnaté otoky, průjmy, výtoky. Choroš oříš lze uplatnit u všech syndromů, kde hlavní patogenezí je stagnace škodlivé vlhkosti a tekutin.

- otoky, uvolnění pokožky a svalů

- podpora imunity - dle TČM (tradiční čínské medicíny) choroš oříš při dlouhodobém používání činí tělo lehkým (doplňuje energii) a pomáhá odolávat starobě

- podpora růstu vlasů

- při žloutence, kapavce, beri-beri (nedostatek vitamínu B) - tradiční použití, jen pomocně

- ukapávání moči v těhotenství za přítomnosti otoků - tradiční použití; choroš oříš nejlépe pak zapíjet teplou vodou

MycoMedica Polyporus 90 kapslí - BALENÍ:

90 kapslí á 500 mg extraktu

MycoMedica Polyporus 90 kapslí - DÁVKOVÁNÍ:

1-3 kapsle denně (děti od 3 do 15 let 1 kapsle denně)

MycoMedica Polyporus 90 kapslí - UPOZORNĚNÍ:

Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Dodržujte zdravý životní styl. Neobsahuje efedrin, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr. 

KOUPITZDE