Noni BIO šťáva - POPIS:

Noni je označení rostliny i jejích plodů, které obsahují více než 200 aktivních složek. Je to keř dosahující výšky až 8 metrů, na němž rostou po celý rok plody velikosti brambor. Noni roste na ostrovech Fidži uprostřed Tichého oceánu, kde ho přezdívají "dar z přírody". Příznivý vliv Noni na lidské zdraví je znám více než 2000 let. Ovoce morindy citrolisté posiluje obranyschopnost a tím pádem působí pozitivně na imunitní systém. V medicíně se užívá také pro svou schopnost posilovat duševní a fyzické výkony.

NONI

 

Noni BIO šťáva - LÉČIVÉ ÚČINKY:

Pozitivní účinky této rostliny zabezpečuje mnoho jejích složek, mezi které patří aminokyseliny, enzymy, vitaminy, minerální látky, xeronin, proxeronin, scopoletin, damnacanthal atd.

Noni obsahuje 18 aminokyselin, které podporují zpevňování svalů a zabraňují jejich ochabování. Jejich účinek se ještě zvyšuje pravidelným cvičením. Sodík, draslík, železo, mangan a bořči1z, které jsou v noni obsaženy, přispívají k potřebným denním dávkám minerálních látek. Vedle toho v ní byly prokázány i zvláštní účinné látky, kterým tato rostlina vděčí za své mimořádně pozitivní účinky. Protože noni zvyšuje výměnu látek mezi buňkami, zasluhuje si zvláštní pozornost její regenerační účinek na buňky.

Scopoletin podporuje funkci epifýzy a zvyšuje hladinu serotoninu a melatoninu v organismu, čímž předchází častým změnám nálady a kladně ovlivňuje přizpůsobování se střídání denních dob. Působí příznivě na přechody mezi spánkem a bděním a stimuluje cyklus spánku. Díky svým antioxidačním účinkům a schopnosti zachytit volné radikály zabraňuje oxidaci cholesterolu LDL, čímž dále posiluje obranu proti onemocněním srdce a cévní soustavy.

Díky svému obsahu damnacanthalu vykazuje noni výborný protinádorový účinek a v případě již existujících nádorů zpomaluje jejich růst. Pravidelné užívání přípravků z noni hraje důležitou roli v oblasti protinádorové prevence.

Xeronin snižuje silnou bolest způsobenou záněty a opotřebováním kloubů, přičemž se nejedná o návykový přípravek. Xeronin nastartuje protizánětový mechanismus organismu, má protialergické účinky a zvyšuje obranyschopnost organismu proti virům a bakteriím – proto se doporučuje konzumace přípravků z noni každému, kdo je často postižen onemocněním horních cest dýchacích. Díky tomu, že podporuje tvorbu trávicích šťáv, působí pozitivně i na řadu zažívacích problémů.