Léčivé produkty

LR

KOUPITZDE

LR Colostrum Direct 125 ml - POPIS:

LR Colostrum DirectColostrum, neboli mlezivo je tekutina, kterou produkují mléčné žlázy v období prvních hodin po porodu. Colostrum (kolostrum) je „první mateřské mléko“. Po narození je mládě, které bylo v těle matky chráněno jejím imunitním systémem, bez ochrany – imunity. Tu potřebuje rychle získat a tak se děje právě díky colostru. Jeho účinky ocení i dospělý jedinec.

Tekuté colostrum (mlezivo) je cenný produkt na podporu imunity. Funguje jako očkování s vysokým obsahem ochranných látek v období oslabení organismu, alergií, střevních potíží aj. Pro všechny věkové kategorie. Náhrada LR Colostrum Direkt.

COLOSTRUM (mlezivo) - to nejlepší, co nám matka příroda dává do vínku. Colostrum je tekutina, kterou uvolňuje prsní žláza všech samiček savců po porodu. Colostrum vzniká před spuštěním laktace a je pro novorozence nezbytnou a nenahraditelnou látkou, kterou nelze uměle vyrobit. Colostrum poskytuje novorozenci důležitou ochranu, protože obsahuje látky fungující jako očkování - imunitní mateřská ochrana.

V lékařství a v potravinových doplňkách se používá colostrum kravské. Má vyšší biologickou aktivitu, je druhově nespecifické a blízké colostru lidskému. Colostrum neobsahuje laktózu, je tedy vhodné i pro lidi alergické na laktózu.Colostrum je v přírodě jedinečná živina, protože obsahuje ochranné imunoglobuliny v nejvyšší, přirozené koncentraci.

Colostrum splňuje nejvyšší požadavky na kvalitu při procesu získávání azpracování - pouze přebytečné mléko z prvních 12 hodin po porodu, protože má nejvyšší obsah imunoglobulinů, patentovaný, vysoce ceněný a šetrný způsob výroby za studena, výhradně od krav z Německa, Rakouska a Švýcarska. Tím je v konečném produktu dosaženo nejvyšší možné koncentrace obsažených látek.
Colostrum se odebírá od kraviček do 12 hodin po porodu telátka, které nespotřebuje všechno colostrum kravičkou vyprodukované. Toto nadbytečné colostrum se dále zpracovává šetrnou metodou za studena a bez chemických přísad tak, aby byly ochranné látky zachovány v co nejvyšší kvalitě.

Historie colostra sahá hluboko do minulosti. Například Indické kmeny užívaly colostrum již před několika tisíci let, což dokládají nálezy chrámových fresek a staré indické příběhy.

LR Colostrum Direct 125 ml - POUŽITÍ:

LR Colostrum krávaColostrum je díky svému složení mimořádně účinné při léčbě bakteriálních a virových průjmových onemocnění a zánětů. Colostrum je také vhodné podávat po léčbě antibiotiky, která mimo vetřelců zabíjí i přátelské bakterie, mezi které patří samozřejmě i bakterie osidlující střevo.

Colostrum je také dobré na posílení imunity, pomáhá překonat riziková období (podzim, jaro). Ve většině případů může posílit, nebo dokonce plně nahradit léky na posílení imunity.

Protizánětlivé účinky colostra se využívají při léčbě nespecifických zánětů, jako je Crohnova choroba nebo Ulcerózní kolitida. Při těchto onemocněních musí pacienti užívat velké množství protizánětlivých léků, které ale hubí velkou část střevní mikroflóry. Colostrum je schopné posílit ochranu střevní sliznice a zároveň neoslabovat účinek léků.

V současné době je často diskutováno možné použití colostra při boji s rakovinou. V tomto případě hraje roli hlavně v colostru obsažený laktoferin, který je schopný zpomalovat, nebo zastavovat růst metastáz, čímž zabraňuje rozšíření rakoviny do dalších částí organismu. Regenerační učinky colostra pak pomáhají zmírnit poškození tkání způsobená ozařováním. Colostrum není žádná alternativní léčba rakoviny, slouží pouze jako vhodný doplněk ke konvenčním léčebným postupům.

LR Colostrum Direct 125 ml - ÚČINNÉ LÁTKY:

Colostrum obsahuje vysoce specifické, imunologicky účinné látky jako:

Imunoglobuliny (IgG, IgM, IgA, IgE) ve vysoké koncentraci. Jsou to specifické protilátky, které mají za úkol napadat přímo viry, bakterie a parazity a zničit je.

Imunitní regulátory (cytokiny, interleukiny, laktoferin a mnohé další) spouštějí a harmonizují obrannou reakci těla - tzv. imunitní reakci, napomáhají urychlit uzdravení.

Růstové faktory (IGF 1 a 2, TGF, EGF a jiné) řídí buněčnou a látkovou regeneraci, povzbuzují růst svalů, zlepšují výkon a napomáhají regeneraci po sportování a úrazech.

Vitamíny, minerály, stopové prvky a aminokyseliny.

LR Colostrum Direct 125 ml - UŽÍVÁNÍ:

Tekutá forma se užívá při akutním stavu, protože se rychleji stráví v žaludku, tím se rychle dostává do trávicího systému a do krve a nástup efektu nastává téměř okamžitě. Tekuté colostrum se doporučuje nasadit při konkrétním akutním stavu např.

Health zdraví účinkypři střevní infekci
při infekčních průjmech
náhlé horečce
při oslabení po nemoci
při zánětu kloubů
- jako podpora při odstraňování vedlejších účinků např. při onkologické léčbě 
- jako doplněk léčby při opakujících se virových, bakteriálních nebo parazitních infekcích
při snížené imunitě
při potravinových a pylových alergiích
- jako podpora při léčbě autoimunitních onemocnění

Colostrum může nabudit organismus k vyšší aktivitě. Colostrum v sobě obsahuje mj. růstové faktory, a proto je v oblibě u sportovců. U sportovců nabuzuje růst svalové hmoty.

LR Colostrum Direct 125 ml - SLOŽENÍ:

kravské kolostrum (mlezivo), odtučněné a zbavené kaseinu.

LR Colostrum Direct 125 ml - DÁVKOVÁNÍ:

Doporučené dávkování: jedna polévková lžíce denně (1 lžíce = 8 ml), užívejte samostatně nebo zapijte ovocnou šťávou. Nemíchejte s teplými nápoji.
 
Upozornění: Nepřekračujte doporučenné denní dávkování. Výrobek neslouží jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Udržujte mimo dosah malých dětí. Skladujte v suchu a v chladu. Po otevření uchovávejte v ledničce a spotřebujte do 16 dnů od otevření.

KOUPITZDE