Maca

MACA

ZÁKLADNÍ INFORMACE V BODECH:

Český název: Řeřicha peruánská
Latinský název:  Lepidium meyenii
Slovenský název:
Ostatní názvy:
Rozšíření: oblast And v rozmezí 3500 – 4500 m.n.m.
Léčivé látky: vitamíny A, B1, B2, B6, C a E, stopové prvky jako železo, vápník, měď, zinek, hořčík, draslík a sodík, jód, velké množství aminokyselin, mastných kyselin (kyselina linolenová, palmitinová, oleinová, laurová, stearová), zastoupeny jsou steroly (kampesterol, stigmasterol, beta-sitosterol), třísloviny, saponiny, terpenoidy, biologicky aktivní aromatické isothiokyanáty (benzyl isothiokyanát, p-methoxybenzyl isothiokyanát), bílkovinu, uhlovodany a vlákninu
Využití: zvyšuje fyzickou i duševní kondici, posiluje organismus, podporuje sexuální aktivitu, reguluje hormonální činnosti, podporuje pohybové ústrojí

 

MACA1  MACA2


MACA
- POPIS ROSTLINY: 

Jedná se o jednu z nejvýše rostoucích a současně nejvýše pěstovaných rostlin světa. Nalezneme ji nad hranicí 3500 m.n.m., kde se ostatní rostliny nevyskytují a drsné podmínky nedovolí rozšíření jiných rostlin. Dosahuje výšky maximálně 15 cm a listy rozložené do růžice jsou podlouhlé. Zajímavější je kořen, který vzhledově připomíná řepu. Právě v něm se nachází koncentrované léčivé látky.

  1. Maca - tajemství dlouhověkosti

    Reklamawww.alfafit.cz/
     
    Rychlé dodání. Vše skladem. Levná doprava.

V překladu jméno Ma-ca znamená „ strava z výšin, která posiluje“.
Jedná se o velmi ceněnou bylinku, jak WHO, tak taktéž organizací NASA.

MACA - LÉČIVÉ ÚČINKY:

Podle zkušeností tradiční medicíny i současné vědy se používá při:
snížené imunitě organizmu
• anorexii
nádorových onemocněních (redukuje vedlejší účinky chemo i radioterapie)
• syndromu chronické únavy
depresích a neurózách
• oslabené paměti a nedostatku koncentrace
menopauze i andropauze
• nepravidelné menstruaci
• při sexuálních poruchách
neplodnosti – mužů i žen
• nehojících se ranách
akné
• vypadávání vlasů

Je velmi významnou plodinou, která posiluje lidský organismus. Obsahuje látky, jež podporují pohybový aparát, zejména klouby. Podporuje imunitu organismu a prezentuje se jako afrodiziakum. Napomáhá regeneraci při oslabeném zraku, sluchu. Podporuje činnost orgánů a látkovou výměnu. Taktéž velmi pozitivně zlepšuje duševní stav.
Vyznačuje se širokým spektrem léčivých látek. Obsahuje vitamíny A, B1, B2, B6, C a E, stopové prvky jako železo, vápník, měď, zinek, hořčík, draslík a sodík, jód, velké množství aminokyselin, mastných kyselin (kyselina linolenová, palmitinová, oleinová, laurová, stearová), zastoupeny jsou steroly (kampesterol, stigmasterol, beta-sitosterol), třísloviny, saponiny, terpenoidy, biologicky aktivní aromatické isothiokyanáty (benzyl isothiokyanát, p-methoxybenzyl isothiokyanát), bílkovinu, uhlovodany a vlákninu.

MACA - SBĚR A ZPRACOVÁNÍ

 Pro účely léčitelství se využívá kořen, ať už čerstvý nebo v sušené podobě.