Réva vinná

RÉVA VINNÁ

ZÁKLADNÍ INFORMACE V BODECH:

Český název: Réva vinná
Latinský název: Vitis vinifera
Slovenský název: Vinič hroznorodý
Ostatní názvy: víno
Rozšíření: původní areál rozšíření zahrnuje jižní a střední Evropu, dnes takřka v celém tropickém a subtropickém pásmu
Léčivé látky: flavonoidy, třísloviny, vitaminy a minerální látky, obsahuje vitamin C a skupinu vitaminů B (kromě B12), mají rovněž mnoho manganu, hořčíku a draslíku
Využití: zlepšuje chronické zápalové stavy, podporuje tvorbu bílých krvinek, působí antibioticky při angínách a úspěšně zklidňuje křečové žíly

RÉVA VINNÁ - POPIS ROSTLINY: 

Réva vinná je většinou jednoletá liána se zdřevnatělým kmenem dorůstající výšky až 30 m. Vinné listy mají různý tvar podle odrůdy, nejčastěji jsou však okrouhlé s třemi až sedmi laloky. Květy révy vinné jsou žlutozelené a vytvářejí bohaté laty. Plodem vinné révy jsou bobule, ze kterých se vyrábí víno.

NAHRINCERVENEVINO NAHRINCERVENEVINO01

NAHRINFORTIVEN NAHRINFORTIVEN01

RÉVA VINNÁ - LÉČIVÉ ÚČINKY:

 HROZNOVÉ VÍNO:
-
podporuje snížení nadváhy
- odvádí z těla toxiny
- čistí ledviny, močový měchýř a močové cesty
- díky většími obsahu ovocného cukru pomáhají při únavě, nervozitě a depresích
- chrání krevní cévy
- léčí poruchy krevních cév
- prevence rakoviny i její účinná doplňková léčba
- chrání zrak a léčí oční choroby
- snižuje možnost poškození kolagenu v kůži


Na ledviny to nejlepší - plody révy

Reklamawww.alfafit.cz/
 

Rychlé dodání. Vše skladem. Levná doprava.

Vinná réva zlepšuje chronické zápalové stavy, podporuje tvorbu bílých krvinek. Působí antibioticky při angínách a úspěšně zklidňuje křečové žíly. Vinná réva díky množství účinných látek pomáhá zlepšit celkovou kondici a vitalitu lidského organismu.
Listy révy se používaly v medicíně již od antiky. Nejdůležitější látky obsažené v listu jsou polyfenoly. Stimulují napětí cévní stěny, podporují kontrakci žil a tím urychlují návrat krve z dolních končetin směrem k srdci. Jsou silnými antioxidanty, stabilizují cévní kolagen. Tak snižují propustnost kapilár a následnou tvorbu otoků.
Používá se proto k prevenci a léčbě příznaků lehké a střední formy chronické žilní nedostatečnosti, která obvykle souvisí s výskytem křečových žil a je spojena s otoky v lýtkách a pocity únavy a tíhy.

RÉVA VINNÁ - PĚSTOVÁNÍ:

Pěstování révy je snadné. Většinou je velmi odolná a k dobré úrodě nevyžaduje zvláštní podmínky. K dozrání hroznů je ale třeba teplý, suchý podzim a v chladnějších oblastech je proto dobré pěstovat révu u teplých zdí.
Způsobů, jak prořezávat révu, i jejich variací je velmi mnoho. Ponecháme-li révu bez řezu obvykle roste bujně a vyčerpává se nadměrnou úrodou.

Energy peralginEnergy Peralgin

Tradičně se réva pěstuje na jilmech a moruších, daří se jí dobře vedle ostružin, šalvěje, hořčice a yzopu. Neprospívá jí společnost zelí, ředkvičky, pryšce a vavřínu.
Vinná réva rychle šplhá a překrývá podklad svými listy, které se na podzim krásně zbarvují. Může se tedy použít na zakrytí potřebných míst. V přírodní zahradě je réva potřebná jak svými květy, tak plody.
Révu můžeme pěstovat na jejích vlastních podnožích, můžeme také řízkovat, téměř každý zralý řízek na podzim zakoření. Jinde je třeba očkovat na rezistentní podnože.

Réva vinná

RÉVA VINNÁ - SBĚR A ZPRACOVÁNÍ:

S vinobraním se může začít tehdy, až hrozny dosáhnou plné zralosti. Tento požadavek se zdá být samozřejmý, ale často špatně uplatnitelný. Těsně před sklizní přibývá chorob, jindy škodí ptactvo nebo se čelí nepřízni počasí. rozny se mají sbírat za sucha, proto nezačínáme v časných ranních hodinách. Pořadí sklízených odrůd má odpovídat jejich ranosti. Hrozny se stříhají nůžkami, nůž se nedoporučuje kvůli setřásání nejzralejších bobulí na zem. Vinobraním končí práce vinohradníka a bezprostřední vlivy přírody na vývoj révy.


„Pijeme na cizí zdraví a ničíme se vlastní.“