Akné

 

ASTMA

ZÁKLADNÍ INFORMACE V BODECH:

Český název: astma
Latinský název: astma bronchiale
Slovenský název: astma
Příčina: genetické a environmentální faktory
Projevy: chronické zánětlivé onemocnění dýchacích cest (průtok vzduchu, křeče svalstva, sípání)
Prevence: omezení kouření, dietní omezení
Alternativní léčba: nelze zcela vyléčit, inhalace bylinných směsí
Původ a výskyt: nejčastější nemoc moderní doby
Komplikace: GERD, psychická onemocnění, úzkostné poruchy
 

ASTMA - ZÁKLADNÍ POPIS: 

Jedná se o jedno z nejčastějších onemocnění moderní doby. Jedná se o onemocnění, jež postihuje naše dýchací cesty, zejména pak průdušky. V jednoduchosti se jedná o nemoc, kterou moderní věda zatím neumí zcela vyléčit.

ASTMA1ASTMA2


Světová iniciativa pro astma nemoc definuje jako „chronické zánětlivé onemocnění dýchacích cest, ve kterém hraje roli mnoho buněk a buněčných prvků. Chronický zánět souvisí s přecitlivělostí dýchacích cest, která vede k opakujícím se epizodám sípání, dušnosti, svírání na hrudi a kašle, zejména v noci nebo časně ráno. Tyto epizody obvykle souvisí s rozšířeným, ale variabilním snížením průchodnosti plic, které je často vratné buď spontánně, nebo pomocí léčby.“
Nemoc je diagnostikována na základě symptomů, jednotný test či určení neexistuje. K potvrzení diagnózy se užívá tzv. spirometrie.

  1. Astma - podpora dýchacích cest

    Reklamawww.alfafit.cz/
     
    Rychlé dodání. Vše skladem. Levná doprava.

Astma

 

ASTMA - PREVENCE

Preventivní opatření nelze označit za účinné. Není prokázáno, že nevystavení se alergenům či naopak přítomnost alergenů v raném věku. Případná dietní omezení taktéž nejsou potvrzena jako preventivní opatření. Účinné může být eliminování látek, které vyvolávají reakci.

 

 

ASTMA - PŘÍČINY A PŘÍZNAKY

Příčina nemoci je spojena s dědičností, environmentálními souvislostmi a změnami prostředí, ve kterém žijeme. Nejvíce působí na vznik astma alergeny, znečištění ovzduší a jiné. Mezi běžné alergeny patří roztoči, zvířata a plísně.
Úzce je spojováno astma s alergiemi na pyl, roztoče či plísně. Rizikovým faktorem je taktéž znečištěné prostředí, přítomnost stresu a taktéž kouření cigaret.
Astmatický záchvat je životu nebezpečný, jejímž následkem může být i smrt. Pokud nastane, doporučuje se uvolnit těšný oděv a umístit postiženého do tzv. Fowlerovy polohy. Pokud je stav i nadále vážný, doporučujeme volat rychlou záchrannou službu.
Mezi základní příznaky astma řadíme otok sliznice, zhoršené dýchání, bolest na hrudi, suchý a dráždivý kašel spolu s poruchami spánku.

 

ASTMA - ALTERNATIVNÍ LÉČBA

Léčba astma neexistuje, nicméně je možné zlepšit život jedince omezením symptomů, které působí na člověka. Velmi podstatné je taktéž sepsání plánu léčby, která by měla být upravována dle symptomů a poznatků. Ať už v péči lékařů či alternativní léčby, jedná se o běh na dlouhou trať.
Za klíčové pak můžeme považovat změnu životního stylu. Vyhýbání se faktorům, které jsou spouštěči astmatického záchvatu.
Anýz pomáhá uvolnit hlen v plicích, podběl se používá především k úlevě od kašle symptomy astmatu.

 

ASTMA - KOMPLIKACE:

Ve spojení s astma je nejčastější komplikací gastroezofageální reflexní choroba (tzv. GERD), spánková apnoe. Často je astma doprovázeno psychickými onemocněními, úzkostnými poruchami a změnami nálad.

 

ASTMA - BYLINKY:

Eukalyptus, lišejník islandský, třapatka nachová

 

„Lékař léčí, příroda uzdravuje.“
Hippokrates