Dvouzubec

DVOUZUBEC TROJDÍLNÝ

ZÁKLADNÍ INFORMACE V BODECH:

Český název: Dvouzubec trojdílný
Latinský název: Bidens tripartita
Slovenský název: Dvojzub trojdielny
Ostatní názvy: cikánské vši, dvojzub, sviniveška, vodní vši
Rozšíření: původem z Evropy, střední a východní Asie, následně rozšířen do Severní Ameriky a na Nový Zéland, rozšířena ve vlhkém prostřední, na obnažených dnech rybníků, podél řek a to v písčitých, neutrálních až kyselých půdách, u nás rozšířen po celém území jako původní druh
Léčivé látky: , třísloviny, silice, stopové prvky, flavonoidy, mangan, vitamín C
Využití:při chorobách dýchacích cest, podporuje látkovou výměnu, stimuluje funkci nadledvinek, podporuje pocení, antirevmatikum, podporuje jaterní činnost

 

DVOUZUBEC TROJDÍLNÝ - POPIS ROSTLINY: 

Dvouzubec trojdílný (Bidens tripartita) je 70 cm vysoká rostlina. Má lysou přímou lodyhu. Pilovité listy jsou sytě zelené, zúžené do křídlatého řapíku. Květenství je úbor. Plodem je hnědá nažka, která má na vrcholku nazpět obrácené bodlinky.
Dvouzubec je nápadná svými nažkami se dvěma nebo třemi zuby se zpětnými háčky, kterými se zachycují za oděv nebo srst zvířat.

DVOUZUBEC TROJDÍLNÝ - LÉČIVÉ ÚČINKY:

Unikátní bylinky při obtížích:
- s játry, ledvinami a slinivkou
- s metabolismem
- s trávením
- s dýchacím ústrojím
- s plícemi
a mnoho dalších neduhů

Dvouzubec trojdílný pomáhá při nemocech jater, ledvin, slinivky a žlučníku. Rovněž stimuluje metabolismus neboť pro svůj obsah hořčin působí dobře na trávení. Unikátních výsledků dosahuje při léčbě dýchacího ústrojí s potenciálem v oblasti plicních onemocnění.

Silné plíce až na věky s našimi produkty

Reklamawww.alfafit.cz/
 
Rychlé dodání. Vše skladem. Levná doprava.


Obsahuje hořčiny, třísloviny, silice, stopové prvky, flavonoidy, mangan a vitamín C. Jako léčivá droga se používá sušená nať, která se užívá ve formě nálevu a ze které se připravuje také tinktura.

 Dvouzubec

DVOUZUBEC TROJDÍLNÝ - PĚSTOVÁNÍ:

Vyžaduje vlhké prostředí, zamokřená pole, obnažená dna rybníků, s úspěchem vyrůstá podél řek, příkopů a okolo vodních nádrží. Vyhovují ji písečné, hlinitopísčité i neutrální až kyselé půdy, snáší nepravidelné zaplavování i mírné zastínění.

"I železné zdraví nakonec zrezaví."