Léčivé produkty

Dr. Popov

KOUPITZDE

Dr. Popov Psyllium - vláknina - POPIS:

Dr. Popov PsylliumPsyllium je jednoletá bylina z čeledi jitrocelovitých (Plantaginaceae). Až do nedávné doby se tento druh označoval jako jitrocel vejčitý (Plantago ovata), někdy též Chmelník vejčitý (Psyllium ovata). Rostlina má bohatě větvenou lodyhu vysokou 10 až 40 cm, nahoře žláznatě pýřitou, se třemi až šesti páry krátkých větví. Listy jsou vstřícné a čárkovité, dlouhé v průměru 7 až 23 cm. Z úžlabí šupinkovitých listenů vyrůstají dlouze stopkaté, kulovité vejčité klasy. Vejcovité tobolky obsahují velké množství světle hnědých semen. Semena mají v průměru velikost 3 mm, jsou vejčitě protáhlá, hladká, žlutohnědé barvy.

Nejcennější složkou obalů semen je rozpustná vláknina.
Psyllium roste planě na Kanárských ostrovech, ve Španělsku, v severní Africe, v Izraeli a na celém území od Íránu po Afghánistán. Pěstuje se např. v Pákistánu či v USA, ale hlavním dodavatelem je Indie, odkud pochází asi 3/4 světové produkce Psyllia.

Dr. Popov Psyllium - vláknina - ÚČINKY:

Vláknina Psyllium je zcela přírodní, netoxická, neodbourává se enzymy ani střevní mikroflórou a také se nevstřebává. Mechanicky napomáhá ke snadnému a rychlému vyprazdňování. Gel, vzniklý po smíchání s tekutinou, má tišící účinky na stěnu žaludku a střev a absorbuje odpadní látky a toxiny vytvořené hnilobnými bakteriemi.

Dr. Popov - zdraví panáček*  unikátní rozpustná vláknina při nadváze a obezitě
zahání pocit hladu, má nulovou energetickou hodnotu
čistí trávicí ústrojí a reguluje stolici
*  účinný prostředek při zácpě a průjmu
výborný doplněk stravy při zvýšené hladině krevního cukru a cholesterolu, neobsahuje cukry
při očistě lymfatického systému
zmírňuje únavu, stres a migrény vyvolané nedokonalým vyprazdňováním
zlepšuje kvalitu pleti
k celkovému ozdravení organismu, vynikající prostředek při očistných kúrách

Pomáhá předcházet:
*
  tvorbě žaludečních a dvanácterníkových vředů
tvorbě střevních polypů
vzniku žlučových a močových kaménků
*  zvýšenému krevnímu tlaku, cévním a srdečním potížím
artróze (omezením tvorby kyseliny močové a jejích solí)
skleróze

Kromě očištění organismu se psyllium používá jako podpora při zdravém hubnutí. Psyllium se dále doporučuje užívat při problémech se zácpou, průjmy, nadýmáním, hemeroidech, otocích, akné, alergií, astmatu, únavě, stresu, migrénách, artróze, dně a srdečních potížích. Jako prevence se doporučuje tam, kde hrozí vznik žaludečních a dvanácterníkových vředů, střevních polypů, žlučových a močových kamenů, cévních problémů, sklerózy a křečových žil.

Dr. Popov Psyllium - vláknina - ÚČINNÉ LÁTKY:

osemení Jitrocele indického (Plantago ovata)

Za nejbohatší přírodní zdroj rozpustné vlákniny na světě je možné považovat indické Psyllium (ve 100 g je obsaženo 85 g rozpustné vlákniny).

Dr. Popov Psyllium - vláknina - DÁVKOVÁNÍ:

Nejvyšší doporučené denní dávky Psyllia Dr. Popova:

-  těhotné ženy - 1 čajová lžička
-  malé děti od 3 let - 1 čajová lžička (nejlépe jako součást kaše)
-  kojící matky - 1,5 čajové lžičky
-  dospělý člověk - 5 čajových lžiček

Užíváte-li Psyllium Dr. Popova poprvé nebo po delší době, doporučujeme začít s dávkou 1 čajové lžičky denně a postupně dávkování přizpůsobit vlatním potřebám. Psyllium Dr. Popova je nutné dostatečně zapíjet. 

Dr. Popov Psyllium - vláknina - UPOZORNĚNÍ:

Doporučená dávka pro dlouhodobé užívání je 10 gramů Psyllia. Jednorázově, s cílem odstranit zácpu nebo průjem, lze použít až 5 čajových lžiček Psyllia. Obvykle se doporučuje začít s nižšími dávkami a postupně je zvyšovat. Při užívání Psyllia je také důležité pamatovat na dodržování pitného režimu. Je třeba mít organismus stále dobře hydratovaný, aby se předešlo zácpě.

Psyllium nelze podávat v případě akutní zácpy. V případech akutní zácpy je nutno zácpu nejprve uvolnit (např. pomocí projímadla) a teprve následně konzumovat potravu obohacenou Psylliem, která průchod střevy upraví.

Uchovávat v suchu a temnu při teplotě do 25°C.

KOUPITZDE