Léčivé produkty

Dr. Popov

KOUPITZDE

Dr. Popov Propolisová mast 50 ml - POPIS:

Dr. Popov Propolisová mastPřírodní mast k regeneraci pokožky podrážděné slunečním zářením, vhodná při spáleninách, štípnutí hmyzem, na rozpraskané paty a ruce. Přípravek lze použít při různých kožních problémech (zvýšené olupování, zahlazování jizev a ke změkčení ztvrdlé kůže).

Propolis je už po staletí využíván jako hojivá, bakterie usmrcující látka, působící i proti některým druhům virů. Přírodní medicína zná léčivé účinky propolisu a léčitelé mají bohaté zkušenosti s jeho použitím. Přestože propolisem se lidé léčí už staletí, není dosud oficiálně uznaným léčivem.

Babiččina rada: Smoluňka, dluž nebo včelí tmel, tak říkával můj táta včelař propolisu. Jednou mi vysvětlil, že propolis včely vyrábí z pryskyřice nejvíce na podzim, kdy tmelí propolisem strop a rámky úlu. Včely používají propolis jako dezinfekci stěn úlu a všech plástů. Také s ním uzavírají medové buňky, aby mohly med dlouho skladovat a nekazil se. Propolis také použijí, když jim do úlu vnikne vetřelec, třeba sršeň. Nejdříve ho zabijí a potom obalí propolisem, aby se nešířily nákazy z rozkládajícího se sršně. Účinky propolisu jsme využívali v mastech na různé kožní problémy a sousedce pomáhá i na bercáky!

Dr. Popov Propolisová mast 50 ml - ÚČINKY:

Propolis má i jiné léčebné či zdraví prospěšné účinky: brání růstu bakterií, kvasinek a plísní, ničí virus chřipky, léčí opary, v místě podání tlumí bolest, stahuje rány, hojí poškozenou kůži a sliznici. Důležitou roli hraje i v obraně těla proti infekcím. Podporuje totiž tvorbu protilátek a pravděpodobně usnadňuje kontakt bílých krvinek s předmětem jejich zájmu. Podle odborníků propolis násobí účinky některých antibiotik.

Propolis*  je vynikajícím prostředkem při svědivosti pokožky a plísních
*  pomáhá při některých typech lupénky
*  údajně má silné antibakteriální účinky
*  pomáhá při ošetřování bércových vředů, zahnisaných ranek a jiných kožních potížích

Dr. Popov Propolisová mast 50 ml - POUŽITÍ:

Správná aplikace bylinných mastí může podstatně zvyšovat jejich účinek:

*  před použitím přípravku opláchnout ošetřované partie teplou vodou bez použití mýdla a pečlivě osušit
*  mast aplikovat jemně, 2x denně nebo podle potřeby vtírat 2-3 minuty
*  používat pouze malé množství masti, aby nedošlo k ucpání pórů v pokožce
*  u extrémně citlivé nebo dětské pokožky je před aplikací vhodné vyzkoušet snášenlivost na malém místě na předloktí

Dr. Popov Propolisová mast 50 ml - UPOZORNĚNÍ:

Skladujte při teplotě 5-25°C.

Dr. Popov Propolisová mast 50 ml - BALENÍ:

50 ml

KOUPITZDE