Léčivé produkty

Dr. Popov

KOUPITZDE

Dr. Popov Jírovcová mast - POPIS:

Dr. Popov Jírovcová mastOsvědčený přípravek určený k masáži při omezené pohyblivosti kloubů a páteře. Mast je vyrobena podle staré rodinné receptury a je určena zejména pro starší generaci. Nezralé plody jírovce obsahují saponiny, které se využívají hlavně k odmývání usazenin v kapilárním, lymfatickém i cévním řečišti v místě mazání.

Babiččina rada: Jírovec, neboli kaštan, známe všichni. Málokdo už ale zná staré recepty na masti z kaštanu, a přitom jsou tak užitečné. Táta byl včelař a kaštan jsme měli na zahradě kvůli včelám, protože jeho nektar je bohatý na cukry. Jinak jsme trhali ještě nezralé plody a z nich vyráběli masti pro prarodiče na bolestivé klouby a unavené svaly. Dobře si pamatuju, jak mi ještě moje babička radila mazat jemně směrem k srdci, že je to potom vždycky lepší. Ta používala mast na křečové žíly.

Dr. Popov Jírovcová mast - ÚČINKY:

Lidé trpící potížemi jako jsou křečové žíly, záněty žil, hemoroidy, arterioskleróza, už se jistě setkali s nějakým přípravkem s výtažky kaštanů, popřípadě kůry či květů jírovce. Kaštanové tinktury, krémy a gely pomáhají ale také při revma a dně, kdy zlepšují prokrvení postiženého místa a působí protizánětlivě. Oblíbené jsou i k úlevě tzv. těžkých nohou, protože působí stimulačně na náš lymfatický systém.

Ze stejného důvodu se doporučují k masážím a zábalům k odstraňování celulitidy, přičemž stimulují odplavování podkožních usazenin zlepšením toku lymfy a zároveň pokožku vypínají.

Jírovec maďalAktivní látky, získávané z kaštanu, zvyšují odolnost vlásečnic a zlepšují žilní tonus. Klinické studie prokazují účinnost na tzv. „těžké nohy“, noční křeče v nohách. Urychluje vstřebávání krevních podlitin a modřin. Účinný je na bolavé klouby a artritidy.

*  výborně se hodí při bolestivé artróze
*  při borelióze zmírňuje bolesti kloubů
*  pomáhá zabránit otokům kloubů
*  lze ji použít na namožené svaly či při ošetřování křečových žil

Dr. Popov Jírovcová mast - POUŽITÍ:

Správná aplikace bylinných mastí může podstatně zvyšovat jejich účinek:

*  před použitím přípravku opláchnout ošetřované partie teplou vodou bez použití mýdla a pečlivě osušit
*  mast aplikovat jemně, 2x denně nebo podle potřeby vtírat 2-3 minuty
*  používat pouze malé množství masti, aby nedošlo k ucpání pórů v pokožce
*  u extrémně citlivé nebo dětské pokožky je před aplikací vhodné vyzkoušet snášenlivost na malém místě na předloktí

Dr. Popov Jírovcová mast - UPOZORNĚNÍ:

Skladujte při teplotě 5-25°C.

Dr. Popov Jírovcová mast - BALENÍ:

50 ml, 100 ml

KOUPITZDE