Léčivé produkty

MRL - léčivé houby

KOUPITZDE

Pleurotus ostreatus - Hlíva ústřičná 90 tablet - POPIS:

MRL Hlíva ústřičnáHlíva ústřičná je po celém světě rozšířená lupenitá dřevní houba s šedavými masitými klobouky. Hlíva ústřičná obvykle roste v bohatých, stupňovitě nad sebou seřazených trsech na dřevě živých i mrtvých stromů, zejména pak i na pařezech.
 
Přípravek MRL na bázi houbové biomasy pěstované na autoklávem sterilizovaném substrátu při nekompromisním dodržování podmínek, které bývají požadovány při výrobě léčiv. Výsledkem je standardizovaná biomasa, u které patentovaný kultivační proces zajišťuje, že není kontaminována jinými houbami či plísněmi, a že nejsou přítomny pesticidy.
Chválena byla již v čínské básni z dynastie Sung v 5. století našeho letopočtu.
V poslední době se využívá zejména její schopnosti snižovat hladinu cholesterolu a cukru v krvi, aniž by se snižovala hladina inzulinu.

Pleurotus ostreatus - Hlíva ústřičná 90 tablet - POUŽITÍ:

Hlíva ústřičná obsahuje celou řadu živin a vitamínů (B, D, C, K), stopové prvky, proteiny a mastné kyseliny.
Navíc obsažená vláknina působí velmi pozitivně na peristaltiku střev a napomáhá uvolnění usazených škodlivin. Hlíva ústřičná je z hlediska chemického složení a biologických účinků na lidský organismus velice prospěšná v oblasti farmakologie a atraktivní v oblasti kulinářského využití.
Hlíva ústřičná působí blahodárně na snižování hladiny krevních lipidů. Stejně tak napomáhá regeneraci jater a prevenci co se poškození jater týče. Celkově působí antivirově, antibakteriálně a protinádorově.
Mezi hlavní léčivé účinky taktéž řadíme podpora metabolismu, čištění střev, zpomaluje proces stárnutí a snižuje hladinu cholesterolu.

 - cholesterol pod kontrolou - hlíva ústřičná obsahuje mevinolin, což je přírodní zdroj v současnosti nejúčinější látky snižující vysoké hladiny cholesterolu (prevence aterosklerózy); oproti extrahovaným léčivům však hlíva ústřičná v přirozené podobě nesnižuje hodnoty nepřiměřeně (nefyziologicky) nízko. Podávání hlívy potlačuje hromadění cholesterolu v játrech a zvyšuje transport cholesterolu v lipoproteinech, rovněž urychluje rozklad a vylučování cholesterolu a žlučových kyselin z organismu
- kardiovaskulární účinky
- antibiotický účinek - hlíva ústřičná je zdroj antibiotika pleurotinu
- imunomodulační a protinádorové účinky
- obsahuje železo-transportní bílkoviny, které ho dopravují na místo vstřebávání ve střevech

- podpora imunity - např. u oslabení imunity, civilizačních chorob, fyzickém i duševním vyčerpání, nachlazení, chřipek

- podpora jater - při hromadění tukových látek a triglyceridů v játrech při dlouhodobém požívání alkoholu

- podpora růstu mladých buněk - specifický obsah velkého množství kyseliny listové (vitamín B9) podporuje tvorbu buněk i v kostní dřeni, nedostatek kyseliny listové způsobuje poruchy růstu vlasů, kostí, zánětlivé změny na pokožce úst, snížení počtu bílých krvinek

- přírodní zdroj minerálů a vitamínů - hlíva ústřičná obsahuje vitamíny B1 (thiamin), B2 (riboflavin), B5 (niacin), B6 a B7 (biotin), B9 (kyselina listová/folová), C, D2, K, P (bioflavonoidy), stopové prvky, selen, zinek, bor, jod, 8 aminokyselin, kvalitní proteiny, nenasycené mastné kyseliny (kyseliny linoleová, olejová), vlákninu

- hlíva ústřičná příznivě působí u ekzémů, kožních alergií, hemoroidů, křečových žil

- ztuhlost šlach a svalů, posílení žil, strnulost končetin, houser - použití hlívy ústřičné dle tradiční čínské medicíny

MRL Hlíva ústřičná

Pleurotus ostreatus - Hlíva ústřičná 90 tablet - BALENÍ:

Produkt tradiční čínské medicíny (TČM) firmy MRL na bázi houbové biomasy pěstované na autoklávem sterilizovaném substrátu při nekompromisním dodržování podmínek, které bývají požadovány po výrobě léčiv. Výsledkem je standardizovaná biomasa, u které patentovaný kultivační proces zajišťuje, že není kontaminována jinými houbami a že nejsou přítomny pesticidy a těžké kovy.

Balení hlívy ústřičné obsahuje biomasu podhoubí (mycelia) a mladých plodnic (primordia). Biomasa má oproti extraktům výhodu, že v jejím případě nedochází k nežádoucímu posunu účinků jako u extrakce, a tak přípravek svojí aktivitou odpovídá zdrojové hlívě ústřičné (Pleurotus ostreatus) a je dále umocněn využitím jejího celého podhoubí. 

Pleurotus ostreatus - Hlíva ústřičná 90 tablet - DÁVKOVÁNÍ:

T90 - balení po 90 kusech tablet á 750 mg, kdy každá obsahuje 500 mg biomasy (mycelia i primordia) produktu tradiční čínské medicíny - hlívy ústřičné (Pleurotus ostreatus). Doporučené denní dávkování je 2-6 tablet, obchodní balení je koncipované jako měsíční dávka. Tablety je nejlépe užívat nalačno a zapít dostatečným množstvím vlažného čaje nebo vody.

KOUPITZDE