Léčivé produkty

MRL - léčivé houby

KOUPITZDE

Agaricus blazei - Žampion brazilský 90 tablet - POPIS:

MRL Žampion brazilskýAgaricus blazei je jedlá houba s nasládlou chutí a mandlovou vůní, která byla poprvé popsána na konci 19. století, kdy se začala pěstovat na východě Spojených států. Rozmach užívání žampionu brazilského a pěstování začal po jeho znovuobjevení okolo roku 1970 v Brazílii.
 
Přípravek MRL na bázi houbové biomasy pěstované na autoklávem sterilizovaném substrátu při nekompromisním dodržování podmínek, které bývají požadovány při výrobě léčiv. Výsledkem je standardizovaná biomasa, u které patentovaný kultivační proces zajišťuje, že není kontaminována jinými houbami či plísněmi, a že nejsou přítomny pesticidy.
 
Obsahuje Betaglukany - díky vysokému obsahu těchto ceněných polysacharidů, kterých obsahuje více než reishi a shiitake, se v Japonsku používá jako adaptogenní doplněk ke konvenční léčbě rakoviny.

Agaricus blazei - Žampion brazilský 90 tablet - POUŽITÍ:

- nádorová onemocnění - obsažené účinné látky specificky pomáhají produkci interferonu and interleukinu, které jsou účinné v boji u metastáz rakovinových buněk, zejména u rakovin dělohy. Dále Agaricus blazei aktivuje makrofágy, NK buňky a T-buňky. Žampion brazilský je významný prostředek na zmírňování vedlejších účinků konvenční léčby nádorů.
 
- obsahuje betaglukany - díky vysokému obsahu těchto ceněných polysacharidů se Agaricus blazei používá v Japonsku jako adaptogenní doplněk ke konvenční léčbě rakoviny. Žampion brazilský obsahuje tři různé betaglukany (1,3-beta-glukan, 1,4-alfa-glukan, 1,6-beta-glukan), minerální látky, fosfolipidy a chitin. Betaglukany byly označeny v 80. letech jako aktivní složka podporující imunitní reakce organismu. Rovněž působí na snížení hladiny cukru v krvi, snížení krevního tlaku, hladiny cholesterolu a mají vliv u arteroskleróz.
 
- podpora imunity - např. u oslabení imunity, autoimunitních poruchách, civilizačních nemocech, u alergiků (desenzibilující účinek)
 
- podpora zdravých kostí - Agaricus blazei obsahuje vitaminy B1, B2 a velká množství ergosterolu
 
- regulace krevního tlaku a cholesterolu, podpora trávení - žampion brazilský obsahuje vlákninu, nenasycené mastné kyseliny
 
- snížení hladiny glukózy v krvi, diabetes
 
Žampion brazilský má příznivý vliv na množství zdravotních poruch a onemocnění jako jsou diabetes, hyperlipidemie, arterioskleróza, chronická hepatitida a rakovina. Obsahuje několik důležitých biomolekul, včetně polysacharidů, glykoproteinů, antibiotik, triterpenů, ergosterolů a dalších sekundárních metabolitů.

Agaricus blazei - Žampion brazilský 90 tablet - BALENÍ:

MRL Žampion brazilskýProdukt tradiční čínské medicíny (TČM) firmy MRL na bázi houbové biomasy pěstované na autoklávem sterilizovaném substrátu při nekompromisním dodržování podmínek, které bývají požadovány po výrobě léčiv. Výsledkem je standardizovaná biomasa, u které patentovaný kultivační proces zajišťuje, že není kontaminována jinými houbami a že nejsou přítomny pesticidy a těžké kovy.

Balení žampionu brazilského obsahuje biomasu podhoubí (mycelia) a mladých plodnic (primordia). Biomasa má oproti extraktům výhodu, že v jejím případě nedochází k nežádoucímu posunu účinků jako u extrakce, a tak přípravek svojí aktivitou odpovídá zdrojovému žampionu brazilskému (Agaricus blazei) a je dále umocněn využitím jeho celého podhoubí. 

Agaricus blazei - Žampion brazilský 90 tablet - DÁVKOVÁNÍ:

T90 - balení po 90 kusech tablet á 750 mg, kdy každá obsahuje 500 mg biomasy (mycelia i primordia) produktu tradiční čínské medicíny - žampionu brazilského (Agaricus blazei). Doporučené denní dávkování je 2-6 tablet, obchodní balení je koncipované jako měsíční dávka. Tablety je nejlépe užívat nalačno a zapít dostatečným množstvím vlažného čaje nebo vody.

 KOUPITZDE