Léčivé produkty

MRL - léčivé houby

KOUPITZDE

Auricularia auricula - Boltcovitka ucho Jidášovo 90 tablet - POPIS:

MRL Ucho jidášovoPlodnice Jidášova ucha dosahují průměru 3 - 10 cm a mají tloušťku 0,1 - 0,3 cm. Během růstu nabývají tvaru podobnému lidskému uchu. Rostou na padlých kmenech a větvích listnáčů (buků, jasanů, javorů, akátů, bezu aj.). Jidášovo ucho vděčí za název svému tvaru a také pověsti, že vyrostlo na stromě, na kterém se oběsil Jidáš poté, co zradil Krista.
Široké uplatnění nachází Auricularia auricula v potravinářství a od věků také v přírodní medicíně. V Asii se boltcovitka Jidášovo ucho pěstovala již před 1500 lety a dodnes je nedílnou součástí čínských pokrmů.
Přípravek MRL na bázi houbové biomasy pěstované na autoklávem sterilizovaném substrátu při nekompromisním dodržování podmínek, které bývají požadovány při výrobě léčiv. Výsledkem je standardizovaná biomasa.

Auricularia auricula - Boltcovitka ucho Jidášovo 90 tablet - POUŽITÍ:

Tradice užívání sahá do období staré Číny, kde mimo využití v kuchyni bylo postupem času zdůrazněno léčivé využití. Zpočátku na záněty očí a krku. Západním léčitelstvím byl převzat příznivý vliv na vrásky. Aplikuje se při problémech se zažíváním, při bolestech břicha a žaludku. Současně napomáhá redukovat vysoký krevní tlak, čistí krev a působí preventivně proti kornatění cév. Významný stimulant imunity lidského těla. Přisuzujeme jí taktéž pozitivní vliv na kvalitu vlasů, nehtů a pleti.
Mimo léčivé látky obsahuje taktéž minerální látky jako vápník, draslík, fosfor a hořčík.

- hemoroidy, hemoroidální krvácení a podpora pohybu střev - u hemeroidůdochází k zastavení krvácení podporou peristaltiky střev (tj. snažšího a méně dráždivého vypuzování stolice)
 
- podpora imunity - díky obsaženým polysacharidům, antimutagenní účinek
 
- podpora mozku a jater - působení proti volným radikálům v játrech a mozku
 
- podpora srdce - protisrážlivým působením u krevních destiček, snižování obsahu lipofuscinu v srdečních svalech
 
- působení proti srážlivosti krve - antikoagulant; s opatrností nebo úplně vyloučit Jidášovo ucho u osob užívajících protisrážlivé léky (nutná laboratorní kontrola!)
 
- snižování hladiny cholesterolu, triglyceridů a lipidů
 
UPOZORNĚNÍ:
Nepoužívat v těhotenství, při kojení a u žen plánujících těhotenství!

Auricularia auricula - Boltcovitka ucho Jidášovo 90 tablet - ZPRACOVÁNÍ:

MRL Ucho jidášovoRoste převážně na bezových větvích. Je k nalezení až do zimy, jak na bezu, tak jiných listnáčích. V přírodě se vyskytuje od března do listopadu po vydatných deštích.

Auricularia auricula - Boltcovitka ucho Jidášovo 90 tablet - BALENÍ:

Produkt tradiční čínské medicíny (TČM) firmy MRL na bázi houbové biomasy pěstované na autoklávem sterilizovaném substrátu při nekompromisním dodržování podmínek, které bývají požadovány po výrobě léčiv. Výsledkem je standardizovaná biomasa, u které patentovaný kultivační proces zajišťuje, že není kontaminována jinými houbami a že nejsou přítomny pesticidy a těžké kovy.

Balení boltcovitky ucha Jidášova obsahuje biomasu podhoubí (mycelia) a mladých plodnic (primordia). Biomasa má oproti extraktům výhodu, že v jejím případě nedochází k nežádoucímu posunu účinků jako u extrakce, a tak přípravek svojí aktivitou odpovídá zdrojové boltcovitce uchu Jidášovu (Auricularia auricula) a je dále umocněn využitím jejího celého podhoubí. 

Auricularia auricula - Boltcovitka ucho Jidášovo 90 tablet - DÁVKOVÁNÍ:

T90 - balení po 90 kusech tablet á 750 mg, kdy každá obsahuje 500 mg biomasy (mycelia i primordia) produktu tradiční čínské medicíny - trsnatce lupenitého (Maitake). Doporučené denní dávkování je 2-6 tablet, obchodní balení je koncipované jako měsíční dávka. Tablety je nejlépe užívat nalačno a zapít dostatečným množstvím vlažného čaje nebo vody.

KOUPITZDE