Léčivé produkty

MRL - léčivé houby

KOUPITZDE

Maitake - Trsnatec lupenitý 90 tablet - POPIS:

MRL MaitakeTrsnatec lupenitý je jedlá houba, která paraziticky roste u báze kmenů dubů, kde vytváří mohutné trsy, složené z velkého počtu větví a větviček, které při pohledu shora tvoří soustředné kruhy. V japonštině se jmenuje maitake, "tančící houba". Někteří říkají, že se tak jmenuje proto, že ve starověku její nálezce vždy radostí tančil, protože se její hmotnost vyvažovala stříbrem.
Podle jiných názorů se tak jmenuje, protože plodnice k sobě velmi těsně přiléhají a překrývají jedna druhou a připomínají tak roj motýlů v divokém tanci. Domovinou maitake je severovýchodní Japonsko a Severní Amerika.
Tradiční čínské a japonské bylinkářství si jí cení jako adaptogenu, který pomáhá blahodárně navracet organismus po fyzické či duševní námaze zpět do rovnovážného stavu.

Maitake - Trsnatec lupenitý 90 tablet - POUŽITÍ:

Houba a produkty z ní působí detoxikačně na organismu. Díky obsahu látek velmi silně podporuje imunitní systém, přičemž právě beta-glukany podporují imunitní reakce. V oblasti redukce váhy podporuje snižování hmotnosti. Samostatně se jedná o přírodní zdroj minerálů a vitamínů. Pozitivně reguluje krevní tlak, ovlivňuje hladinu cholesterolu.

- detoxikační působení Maitake v organismu

- podpora imunity - např. u oslabené imunity, nachlazení, u častých stresů apod.; trsnatec lupenitý obsahuje specifické betaglukany označené v 80. letech jako aktivní složka podporující imunitní reakce organismu. Maitake obsahuje alfa i beta glukany, betaglukany však převažují.
- podpora regulace váhy
- trsnatec lupenitý je přírodní zdroj minerálů a vitamínů
- regulace krevního tlaku, hladin glukózy, inzulínu, séra a lipidů v játrech - Maitake ovlivňuje hladiny cholesterolu, triglyceridů a fosfolipidů. Určité uplatnění nalézá trsnatec lupenitý jako podpora konvenční léčby hemoroidů a gastritid.
V Japonsku je populární časté používání trsnatce lupenitého jako doplňku stravy, v dávkách 3 - 7 gramů 3 - 5 x denně, s přesvědčením o jeho preventivních a imunostimulačních účincích mj. u osob s diabetem, vysokým krevním tlakem, rakovinou či jako podpora organismu pod chemoterapeutickou léčbou.

Maitake - Trsnatec lupenitý 90 tablet - BALENÍ:

Trsnatec lupenitýProdukt tradiční čínské medicíny (TČM) firmy MRL na bázi houbové biomasy pěstované na autoklávem sterilizovaném substrátu při nekompromisním dodržování podmínek, které bývají požadovány po výrobě léčiv. Výsledkem je standardizovaná biomasa, u které patentovaný kultivační proces zajišťuje, že není kontaminována jinými houbami a že nejsou přítomny pesticidy a těžké kovy.

Balení trsnatce lupenitého obsahuje biomasu podhoubí (mycelia) a mladých plodnic (primordia). Biomasa má oproti extraktům výhodu, že v jejím případě nedochází k nežádoucímu posunu účinků jako u extrakce, a tak přípravek svojí aktivitou odpovídá zdrojovému trsnatci lupenitému (Maitake) a je dále umocněn využitím jeho celého podhoubí. 

Maitake - Trsnatec lupenitý 90 tablet - DÁVKOVÁNÍ:

T90 - balení po 90 kusech tablet á 750 mg, kdy každá obsahuje 500 mg biomasy (mycelia i primordia) produktu tradiční čínské medicíny - trsnatce lupenitého (Maitake). Doporučené denní dávkování je 2-6 tablet, obchodní balení je koncipované jako měsíční dávka. Tablety je nejlépe užívat nalačno a zapít dostatečným množstvím vlažného čaje nebo vody.

KOUPITZDE