Léčivé produkty

MRL - léčivé houby

KOUPITZDE

Triton Směs léčivých hub 90 tablet - POPIS:

MRL TritonTriton je kombinací tří léčivých hub ve stejném poměru: housenice čínské (Cordyceps sinensis), lesklokorky lesklé (Ganoderma lucidum) a houževnatce jedlého (Lentinula edodes).
Přípravek MRL na bázi houbové biomasy pěstované na autoklávem sterilizovaném substrátu při nekompromisním dodržování podmínek, které bývají požadovány při výrobě léčiv. Výsledkem je standardizovaná biomasa, u které patentovaný kultivační proces zajišťuje, že není kontaminována jinými houbami či plísněmi.
Uvedené houby jsou svými účinky velmi blízké, každá z nich však má v rámci přípravku specifické působení, a tak se potencuje jeho celkový účinek. Pro představu o komplexním účinku doporučujeme prostudovat texty věnované jednotlivým houbám.

TRITON 90 tablet - léčivé složky:

1) Reishi - Ganoderma lucidum (Lesklokorka lesklá) - POPIS:

V přírodě roste reishi (ganoderma) na trouchnivějících kmenech a pařezech zejména v přímořských oblastech Číny. Reishi (ganoderma) se vyskytuje v šesti barevných variantách, z nichž nejčastěji se pěstuje červená. V současnosti absolutní většina světové produkce lesklokorky pochází z pěstíren (např. v Japonsku 99 %, v Číně obdobně).

Reishi - Ganoderma lucidum (Lesklokorka lesklá) 90 tablet - POUŽITÍ:

ReishiZvyšuje vitalitu, posiluje srdce. Napomáhá při léčbě leukémie, astma, cukrovky či mentálních poruchách. Harmonizuje celý imunitní systém. Reishi okysličuje krev a současně čistí cévy. V Japonsku je Reishi dokonce doporučováno k léčbě více než 20-ti nemocí. Pro milovníky štíhlé linie, napomáhá zvyšovat úspěšnost hubnutí při nadváze a celulitidě. Mimo mnohé léčebné účinky pak ještě zmíníme protinádorové účinky či napomáhání léčby vysokého tlaku, angíny pectoris nebo Parkinsonovy choroby. Dodává minerály, vitamíny, vyrovnává tlak a odstraňuje toxiny z těla.
Látky obsažené v reishi jsou dosud některé neprozkoumané. Nicméně za základní můžeme považovat polysacharidy, triterpény, ganoderické kyseliny, adenosin, organické fermanium a další.

2) Cordyceps sinensis - Housenice čínská 90 tablet - POPIS:

 Náš Cordyceps sinensis pochází z původního kmene z vysokých nadmořských výšek Nepálu, kde parazituje většinou na larvách molů rodu Lepidoptera, z nichž během jara vyroste prstovitá plodnice. Daří se jí v travnatých krajinách nepálské vrchoviny ve výškách přes 3000 m a sbírá se před začátkem léta, dříve než roztaje poslední sníh. Pro svou vzácnost zaujímá v tradiční čínské medicíně zvláštní místo. Narozdíl od většiny cordycepsu pocházejícího z Dálného Východu ho společnost MRL nesbírá z mrtvých housenek, ale dává přednost použití vlastního získaného kmene pro kultivaci ve sterilním prostředí, čímž se eliminuje jinak nevyhnutelná kontaminace škodlivými bakteriemi a cizorodými houbami. Zdroje kvalitního cordycepsu v Asii totiž zdaleka nestačí ani na pokrytí domácí spotřeby.
Z důvodu převisu poptávky bývá vysokohorská housenice čínská (Cordyceps sinensis) vědomě zaměňována za housenici červenou (Cordyceps militarium), ta však vůbec nedosahuje kvality vysokohorské housenice, naopak spíše lidský organismus zatěžuje a způsobuje snižování imunity. Tradičně se proto v Číně používala pouze vysokohorská housenice čínská.

Cordyceps sinensis - Housenice čínská 90 tablet - POUŽITÍ:

Napomáhá snižovat stres, zmírňuje únavu, zlepšuje psychickou odolnost. V tradiční čínské medicíně je považované za afrodisiakum, zlepšuje okysličení organismu a máregenerační účinky. Aktivně působí při chorobách dýchacích cest. Zlepšuje výměnu látek, napomáhá vylučování a působí protizánětlivě. Snižuje LDL a zvyšuje HDL cholesterol. Zvyšuje odolnost, vytrvalost a výkon. Brání předčasnému stárnutí a ochabnutí pokožky.

3) Shiitake - Houževnatec jedlý 90 tablet - POPIS:

Domovinou této lupenité dřevní houby s hnědými klobouky červenavého nádechu a bělavými šupinami je Japonsko, Čína a asijské státy s mírným podnebím. Shiitake se jako potravina s blahodárnými účinky používá v Japonsku a Číně již tisíce let. První písemné odkazy o shiitake sahají až k roku 199 n. l. Ve 14. století o houževnatci tvrdí čínský lékař Wu Jue, že tato potravina má uplatnění i jako léčivo u onemocnění horních cest dýchacích, slabého oběhu krve, onemocněních jater, vyčerpání a slabosti, pro podporu energie a prevenci stárnutí.

Shiitake - Houževnatec jedlý 90 tablet - POUŽITÍ:
Snižuje hladinu cholesterolu, upravuje krevní tlak. Posiluje celkovou obranyschopnost těla. Vhodná houba do redukčních diet, vzhledem k velmi nízké energetické hodnotě. Zmírňuje kloubní potíže, očisťuje organismus a současně čistí trávicí trakt.
Hodnotný zdroj polysacharidů, bílkovin, aminokyselin a minerálních látek – draslíku, zinku, vápníku a vitamínu B1, B2, B12 a D2.

MRL Triton 90 tablet - BALENÍ:

Produkt tradiční čínské medicíny (TČM) firmy MRL na bázi houbové biomasy pěstované na autoklávem sterilizovaném substrátu při nekompromisním dodržování podmínek, které bývají požadovány po výrobě léčiv. Výsledkem je standardizovaná biomasa, u které patentovaný kultivační proces zajišťuje, že není kontaminována jinými houbami a že nejsou přítomny pesticidy a těžké kovy.
Balení Tritonu obsahuje biomasu podhoubí (mycelia) a mladých plodnic (primordia). Biomasa má oproti extraktům výhodu, že v jejím případě nedochází k nežádoucímu posunu účinků jako u extrakce, a tak přípravek svojí aktivitou odpovídá zdrojovému Tritonu a je dále umocněn využitím celého podhoubí. 
 
MRL Triton 90 tablet - DÁVKOVÁNÍ:
T90 - balení po 90 kusech tablet á 750 mg, kdy každá obsahuje 500 mg biomasy (mycelia i primordia) produktu tradiční čínské medicíny - Tritonu. Doporučené denní dávkování je 2-6 tablet, obchodní balení je koncipované jako měsíční dávka. Tablety je nejlépe užívat nalačno a zapít dostatečným množstvím vlažného čaje nebo vody.

KOUPITZDE