Léčivé produkty

MRL - léčivé houby

KOUPITZDE

Shiitake - Houževnatec jedlý 90 tablet - POPIS:

MRL ShiitakeDomovinou této lupenité dřevní houby s hnědými klobouky červenavého nádechu a bělavými šupinami je Japonsko, Čína a asijské státy s mírným podnebím. Shiitake se jako potravina s blahodárnými účinky používá v Japonsku a Číně již tisíce let. První písemné odkazy o shiitake sahají až k roku 199 n. l. Ve 14. století o houževnatci tvrdí čínský lékař Wu Jue, že tato potravina má uplatnění i jako léčivo u onemocnění horních cest dýchacích, slabého oběhu krve, onemocněních jater, vyčerpání a slabosti, pro podporu energie a prevenci stárnutí.
Přípravek MRL na bázi houbové biomasy pěstované na autoklávem sterilizovaném substrátu při nekompromisním dodržování podmínek, které bývají požadovány při výrobě léčiv. Výsledkem je standardizovaná biomasa, u které patentovaný kultivační proces zajišťuje, že není kontaminována jinými houbami či plísněmi, a že nejsou přítomny pesticidy.

Shiitake - Houževnatec jedlý 90 tablet - POUŽITÍ:

Dnešní vědecké studie podporují preventivní účinky houby u mnoha civilizačních chorob. Snižuje hladinu cholesterolu, upravuje krevní tlak. Posiluje celkovou obranyschopnost těla. Vhodná houba do redukčních diet, vzhledem k velmi nízké energetické hodnotě. Zmírňuje kloubní potíže, očisťuje organismus a současně čistí trávicí trakt.

Hodnotný zdroj polysacharidů, bílkovin, aminokyselin a minerálních látek – draslíku, zinku, vápníku a vitamínu B1, B2, B12 a D2.
 

- alergické reakce

- antibakteriální účinky - shiitake má inhibiční efekt na Staphylococcus aureus, Bacillus subtilis, Escherichia coli, TBC

- hepatoprotektivní účinky, žlučníkové kameny, žaludeční obtíže a vředy - komplexních účinků možno dosáhnout v kombinaci s lesklokorkou lesklou

- imunomodulační a protinádorové účinky - např. zvyšováním fagocytické aktivity makrofágů, stimulací T-helper a NK buněk; podpora u chemoterapie a radioterapie ke snížení vedlejších účinků léčby

- kardiovaskulární účinky a podpora při poruchách látkové výměny - u chronicky vysokých hladin cholesterolu (prevence arteriosklerózy) a lipidů, snižování vysokého krevního tlaku, u chudokrevnosti (anémie), diabetes II. typu

- kožní nemoci (ekzémy, akné) - zevní použití

- močová inkontinence - jen podpůrně

- ochranné působení shiitake u fyzicky a psychicky aktivních osob

- podpora imunity - např. u oslabené imunity, civilizačních chorob, alergií, u rým a nachlazení (zvyšuje koncentraci interferonu); podpora organismu starších osob, preventivní ochrana u mladších osob (přepracování, vyčerpání)

- podpora kostí - jen pomocně, příp. v kombinaci se želatinovými přípravky

- protivirové působení - herpes viry, viry hepatitidy (B), chřipkové viry, příp. HIV

- přírodní zdroj minerálů a vitamínů - shiitake obsahuje draslík, fosfor, železo, zinek, vápník, měd, horčík, mangan, germanium, stroncium, vitamíny B2 (riboflavin), C, D2, přibližně 30 enzymů a přes 10 esenciálních aminokyselin, proteiny a vlákninu

- vliv na CNS - shiitake ovlivňuje produkci serotoninu, histaminu, katecholaminů

Shiitake - Houževnatec jedlý 90 tablet - BALENÍ:

MRL HouževnatecProdukt tradiční čínské medicíny (TČM) firmy MRL na bázi houbové biomasy pěstované na autoklávem sterilizovaném substrátu při nekompromisním dodržování podmínek, které bývají požadovány po výrobě léčiv. Výsledkem je standardizovaná biomasa, u které patentovaný kultivační proces zajišťuje, že není kontaminována jinými houbami a že nejsou přítomny pesticidy a těžké kovy.

Balení houževnatce jedlého obsahuje biomasu podhoubí (mycelia) a mladých plodnic (primordia). Biomasa má oproti extraktům výhodu, že v jejím případě nedochází k nežádoucímu posunu účinků jako u extrakce, a tak přípravek svojí aktivitou odpovídá zdrojovému houževnatci jedlému (Shiitake) a je dále umocněn využitím jeho celého podhoubí. 

Shiitake - Houževnatec jedlý 90 tablet - DÁVKOVÁNÍ:

P250 - balení obsahující 250 g jemně mleté biomasy (mycelia i primordia) produktu tradiční čínské medicíny - Shiitake (Houževnatec jedlý). Doporučené denní dávkování 1 - 3 g denně. Každé balení obsahuje dávkovací lžičku, která zarovnaná odměřuje 2 g biomasy. Obchodní balení je koncipované jako čtyřměsíční dávka. Biomasu je nejlépe užívat nalačno a zapít dostatečným množstvím vlažného čaje nebo vody. Prášek biomasy můžete pohodlněji konzumovat po smíchání s jogurtem, jablečnou šťávou či vodou.

KOUPITZDE