Léčivé produkty

MRL - léčivé houby

KOUPITZDE

MRL Chaga - rezavec šikmý 90 tablet - POPIS:

MRL Rezavec šikmýChaga - rezavec šikmý je na břízách, jilmu, jeřabině či jasanu několik let pomalu rostoucí dřevní houba s černým povrchem a hnědavým zabarvením na řezu. V Evropě je její nejranější používání zdokumentováno v ruských herbářích ze 14. století.

Rozšířena je na severní polokouli mezi 40 - 50° zeměpisné šířky, avšak přírodní naleziště umožňující využívání hub z přírody jsou na pokraji vyčerpání. Proto je na místě snaha o jejich submerzní pěstování, zejména umožní-li taková produkce zachovat enzymatickou aktivitu, která v jinak v dosud převažujících horkovodních a alkoholem stabilizovaných extraktech přirozeně zachována být nemůže. Velká část západních výzkumů o čaze je zatím polské a ruské provenience, která je z historických důvodů postavena právě na horkovodních extraktech z divoce rostoucí čagy, kdy pak čaga rovněž obsahuje metabolity z hostitelské břízy (betulin, rozpustné ligniny).

Nicméně v posledních několika letech se již objevují srovnávací studie na různé formy extrakce a rozdílů mezi pěstovanou a sbíranou čagou a dávají za pravdu dosud spíše osamoceným názorům, jež preferovaly použití při absenci či minimalizaci tepelného ošetření. Z výše uvedených důvodů tedy níže uváděné použití nezahrnují údaje vycházející z metabolitů břízy.

MRL Chaga - rezavec šikmý 90 tablet - POUŽITÍ:

Nejčastěji je užívána ve spojitosti s léčbou žaludečních vředů a rakoviny. Zlepšuje metabolismus a současně zvyšuje odolnost organismu. Pozitivně působí na funkčnost nervového systému. Houba působí taktéž na kvalitu krve a kůže. Příznivě působí při léčbě nespavosti a ovlivňuje taktéž detoxikační procesy organismu.
Čaga, neboli rezavec obsahuje celý komplex biologicky účinných látek, například betulin, kyselinu čagovou, inoitociol a obliquol. 

- snižuje krevní tlak

- snižuje hladinu lipidů a cukrů v krvi, reguluje cholesterol

- preventivní protitrombové působení, snížování viskozity krve

- zvyšuje toleranci organismu k anaerobní zátěži, detoxikační a antioxidační působení

- silné protizánětlivé a komplexní antibakteriální působení

- imunostimulační účinek specifický pro podporu u trávicích obtíží, podpory činnosti žaludku, slinivky i jater, zánětů trávicího traktu i žaludečních či dvanácterníkových vředů

- ergosterol (provitamin D2) ve významném množství

- vytlačuje jedovatosti a vyživuje obličej - zejména vhodné při vyčerpanosti ledvin, tj. na dlouhodobou pozvolnou nápravu stavu

- oživuje krev a přeměňuje sraženiny - díky tomu může v uvedené situaci i snižovat bolesti; přes tento účinek rovněž zpevňuje srdce, navyšuje čchi a ochraňuje játra

- tiší srdce a uklidňuje ducha - vhodným způsobem doplňuje účinek na oživení krve a přeměnu sraženin, uplatnění tak nachází u obtíží spojených s neklidem, nejčastěji tedy jater a srdce

- přeměňuje hleny - nejlépe vyplývajících buď z konstitučních příčin nebo dlouhodobého oslabení

MRL Rezavec šikmý

MRL Chaga - rezavec šikmý 90 tablet - BALENÍ:

Produkt tradiční čínské medicíny (TČM) firmy MRL na bázi houbové biomasy pěstované na autoklávem sterilizovaném substrátu při nekompromisním dodržování podmínek, které bývají požadovány po výrobě léčiv. Výsledkem je standardizovaná biomasa, u které patentovaný kultivační proces zajišťuje, že není kontaminována jinými houbami a že nejsou přítomny pesticidy a těžké kovy.

Balení rezavce šikmého obsahuje biomasu podhoubí (mycelia) a mladých plodnic (primordia). Biomasa má oproti extraktům výhodu, že v jejím případě nedochází k nežádoucímu posunu účinků jako u extrakce, a tak přípravek svojí aktivitou odpovídá zdrojovému rezavci šikmému (Chaga) a je dále umocněn využitím jeho celého podhoubí. 

MRL Chaga - rezavec šikmý 90 tablet - DÁVKOVÁNÍ:

T90 - balení po 90 kusech tablet á 750 mg, kdy každá obsahuje 500 mg biomasy (mycelia i primordia) produktu tradiční čínské medicíny - rezavce šikmého (Chaga). Doporučené denní dávkování je 2-6 tablet, obchodní balení je koncipované jako měsíční dávka. Tablety je nejlépe užívat nalačno a zapít dostatečným množstvím vlažného čaje nebo vody.

KOUPITZDE