Léčivé produkty

MRL - léčivé houby

KOUPITZDE

Reishi - Ganoderma lucidum (Lesklokorka lesklá) 90 tablet - POPIS:

MRL ReishiV přírodě roste reishi (ganoderma) na trouchnivějících kmenech a pařezech zejména v přímořských oblastech Číny. Reishi (ganoderma) se vyskytuje v šesti barevných variantách, z nichž nejčastěji se pěstuje červená.
V současnosti absolutní většina světové produkce lesklokorky pochází z pěstíren (např. v Japonsku 99 %, v Číně obdobně).
Dřevokazná houba s mnohaletou tradicí.
Plodnice jsou velmi lesklé, vzhledem k mnoha druhům je obtížné stanovit jeden konkrétní morfologický vzor. Barevně se klobouk pohybuje od rezavě hnědé po červenohnědou. Na spodní straně je houba bílá s rourkami. Ve volné přírodě se vyskytuje pouze na odumřelých stromech s tvrdým dřevem.

Reishi - Ganoderma lucidum (Lesklokorka lesklá) 90 tablet - POUŽITÍ:

Zvyšuje vitalitu, posiluje srdce. Napomáhá při léčbě leukémie, astma, cukrovky či mentálních poruchách. Harmonizuje celý imunitní systém. Reishi okysličuje krev a současně čistí cévy. V Japonsku je Reishi dokonce doporučováno k léčbě více než 20-ti nemocí. Pro milovníky štíhlé linie, napomáhá zvyšovat úspěšnost hubnutí při nadváze a celulitidě. Mimo mnohé léčebné účinky pak ještě zmíníme protinádorové účinky či napomáhání léčby vysokého tlaku, angíny pectoris nebo Parkinsonovy choroby. Dodává minerály, vitamíny, vyrovnává tlak a odstraňuje toxiny z těla.
Látky obsažené v reishi jsou dosud některé neprozkoumané. Nicméně za základní můžeme považovat polysacharidy, triterpény, ganoderické kyseliny, adenosin, organické fermanium a další.

- Podpora imunity - reishi obsahuje látky působící imunostimulačně (betaglukany), antibakteriálně a antivirálně. Velké uplatnění nachází při obnovování síly organismu po operacích či velkém vyčerpání - fyzickém i duševním. Tradičně se rovněž používá k posílení kloubů, šlach a kostí, pro zvýšení vitální energie a "nadlehčení" těla.

- Prevence stárnutí - přírodní antioxidant, který působí proti volným radikálům, nachází tak uplatnění u starých i mladých. Obsahem specifických triterpernoidů reishi ochraňuje cévy před kornatěním a pomáhá snižovat přilnavost krevních destiček k sobě.

- Ochrana a detoxikace jater - reishi pomáhá regenerovat játra po zatížení ostatními léčivy, alkoholem či u hepatitid. Odstraňuje z těla těžké kovy, čehož je možno využít mj. vždy po ošetření amalgámových zubních výplní.

- Nespavost - reishi byla tradičně používána taoistickými mnichy k uklidnění ducha i mysli a ke zlepšení duševní výkonnosti.

- Hypertenze - kyselina ganodermová snižuje krevní tlak.

- Diabetes, dna - kyselina ganodermová snižuje hladinu špatného cholesterolu a tuků v krvi.

- Astma, bronchitida, alergie - účinky posilování obranyschopnosti doplňují tradiční vlastnosti reishi (ganodermy) zastavovat kašel, přeměňovat hleny a působit antiastmaticky.

- Nádorová onemocnění - podpůrný prostředek využívající protinádorové aktivity obsažených betaglukanů a germania. Reishi rovněž snižuje toxické a vedlejší účinky chemoterapie či radioterapie a bolesti, podporuje makrofágy a reguluje T a B lymfocyty, potlačuje rozšiřování nádorových buněk.

MRL Lesklokorka

Reishi - Ganoderma lucidum (Lesklokorka lesklá) 90 tablet - BALENÍ:

Produkt tradiční čínské medicíny (TČM) firmy MRL na bázi houbové biomasy pěstované na autoklávem sterilizovaném substrátu při nekompromisním dodržování podmínek, které bývají požadovány po výrobě léčiv. Výsledkem je standardizovaná biomasa, u které patentovaný kultivační proces zajišťuje, že není kontaminována jinými houbami a že nejsou přítomny pesticidy a těžké kovy.
Balení Reishi obsahuje biomasu podhoubí (mycelia) a mladých plodnic (primordia). Biomasa má oproti extraktům výhodu, že v jejím případě nedochází k nežádoucímu posunu účinků jako u extrakce, a tak přípravek svojí aktivitou odpovídá zdrojové lesklokorce lesklé (Ganoderma lucidum) a je dále umocněn využitím jejího celého podhoubí.
 
KOUPITZDE