Léčivé produkty

Energy

KOUPITZDE

Energy Čaj Lapacho 105 g - POPIS:

Energy čaj LapachoEnergy čaj Lapacho 105 g je čaj, který se připravuje z kambia neboli vnitřní části kůry stromů Tabebuia. Tento strom má drsnou popraskanou šedozelenou kůru, která je však zevnitř měkká a nasládlá. Jeho květy ve tvaru zvonků bývají buď fialové, nebo bílé barvy, a dále rostou v plody vějčitého tvaru, které obsahují okřídlená hnědošedá semena.
Obsahuje flavonoidy, beta-karoten, thiamin, kyselinu askorbovou, chróm, mangan, železo, zinek, draslík, vápník aj. Nejsilnější látkou je však lapachol, látka, která je předmětem pozornosti vědců a lékařů zabývajících se léčbou rakoviny po celém světě. Právě mnohočetnost látek ve stromu Tabebuia zajišťuje jeho léčivou sílu, samotné komponenty by takových účinků nedosáhly.

Energy Čaj Lapacho 105 g - ÚČINKY:

Lapacho má imunostimulační, protizánětlivé, antioxidační, bolest tišící a především protirakovinné účinky. Kůra obsahuje naftochinony a antrachinony, což jsou látky, které se v jedné rostlině vyskytují jen zřídka společně. Mimořádné léčebné účinky se proto přičítají jejich synergickému působení. Nejvýznamnějším naftochinonem je lapachol, který má výrazné protirakovinné účinky. Droga dále obsahuje flavonoidy působící antioxidačně, vitaminy (B, C, provitamin A), minerální látky (vápník, draslík, fosfor a hořčík).

Použití čaje Lapacho:

  • zánětlivá onemocnění (viry, bakterie, plísně)
  • astma a alergie
  • záněty žaludku
  • diabetes
  • onemocnění jater
  • prodělaná borelióza a mononukleóza
  • onemocnění nervové soustavy
  • nádorová onemocnění
  • zevně při kožních a gynekologických obtížích

Energy Čaj Lapacho 105 g - SLOŽENÍ:

Sušená drcená vnitřní kůra stromu Tabebuia serratifolia.

V tropických deštných pralesích Střední Ameriky roste vysoký strom s hladkou kůrou a trubkovitými květy, jehož léčebné účinky jsou místním domorodým kmenům již po staletí známé. Indiáni jej nazývají slovem, které se dá přeložit jako „mít moc a sílu“. Moderní historie lapacha se datuje od roku 1884, kdy byla izolována jeho nejdůležitější obsahová látka a následně byly testovány účinky na léčbu nejrůznějších forem rakoviny. Úspěšnost léčby byla natolik zarážející, že brazilská vláda uvalila informační embargo na výsledky všech klinických výzkumů týkajících se lapacha. Toto embargo bylo porušeno až v roce 1981 a od té chvíle zájem o tuto rostlinu ve světě velmi prudce stoupá.

Energy Čaj Lapacho 105 g - DÁVKOVÁNÍ:

Příprava
Do 1 litru vařící vody dáme 4 plné lžičky čaje, necháme 5 minut vařit. Poté odstavíme a necháme ještě 15 - 20 minut louhovat. Můžeme pít jak teplé tak vychlazené.

Dávkování
1 litr odvaru vypít v průběhu dne, nejlépe mezi jídly. Po 2 - 3 týdnech užívání je vhodná pauza trvající nejméně 1 měsíc.

Energy Čaj Lapacho 105 g - BALENÍ:

105 g

Energy Čaj Lapacho 105 g - UPOZORNĚNÍ:

Není určeno pro děti do 3 let. Doplňky stravy nejsou určeny k používání jako náhrada pestré stravy. Doplněk běžného pitného režimu. Ukládejte mimo dosah dětí. Doporučujeme skladovat do 3 měsíců pro otevření. Výrobek je nutno skladovat v suchu a temnu, uchovávat při teplotě 10 - 25°C a chránit před mrazem. Minimální trvanlivost do data uvedeného na obalu.

KOUPITZDE