Léčivé produkty

Goldim

KOUPITZDE

Goldim IONTIA prebio - rehydratační nápoj 30 sáčků - POPIS:

Goldim iontia rehydratačníVoda je pro lidské tělo nejdůležitější substancí. Je obsažena v každé tkáni, v každé buňce. Bez příjmu potravy vydržíme několik týdnů, bez příjmu vody se však za několik dnů objevují poruchy činnosti orgánů končící vyčerpáním a smrtí. Krátkodobý nedostatek tekutin, ať již z důvodu průjmu, zvracení, zvýšeného pocení, přehřátí nebo po zvýšené konzumaci alkoholu je provázen následujícími jevy:

*  klesá celková výkonnost organismu až o 25 %
*  narůstá únava až do stavu vyčerpání energetických rezerv
*  objevuje se nesoustředěnost (díky nedostatku sodíku v krevním řečišti)
*  dostaví se bolesti hlavy s příznaky obdobnými kocovině (v důsledku nedostatku    chlorových iontů)
*  projevuje se svalová slabost, sklon ke křečím, nepravidelná srdeční funkce (z    důvodu nedostatku draslíku)
*  nastupuje úzkost a deprese, třes, poruchy srdečního rytmu, poruchy vědomí    jako průvodní jev dehydratace v návaznosti na nedostatek hořčíku.

Rychlou a účinnou pomocí jsou speciální rehydratační prostředky označované také jako ORS (Oral Rehydrated Solution). Kvalitní rehydratační směsi pro přípravu roztoků/nápojů patří do skupiny potravin pro zvláštní lékařské účely. Mají deklarované složení vycházející ze specifických vědeckých požadavků mezinárodních institucí, jakými jsou např. ESPGHAN (Evropská pediatrická společnost), WHO (Mezinárodní zdravotnická organizace) a další.

Goldim IONTIA prebio - rehydratační nápoj 30 sáčků - ÚČINKY:

Instantní směs pro přípravu perorálního roztoku vhodného k rychlému doplnění iontů a vody při dehydrataci organismu způsobené:

*  průjmem
*  zvracením
*  horečkou
*  přehřátím ze slunění
*  tělesnou námahou
*  zanedbáním pitného režimu apod.

Goldim IONTIA prebio - rehydratační nápoj 30 sáčků - ÚČINNÉ SLOŽKY:

*  instantní rýžový škrob - snadno se přeměňuje na glukózu, pomáhá stabilizovat žaludeční a střevní obsah a rovněž mírní průběh glykemické křivky, přes tento příznivý efekt je u diabetiků nezbytné konzultovat použití přípravku IONTIA s ošetřujícím lékařem (1 sáček /250 ml obsahuje 2 g glukózy a 5 g instantního rýžového škrobu, které představují 0,58 chlebové jednotky).

*  glukóza - oproti jiným rehydratačním prostředkům obsahuje o více než polovinu méně glukózy

*  inulín – prebiotikum - ve vodě rozpustná vláknina, inulin, dokáže absorbovat značné množství tekutin. Tím může zvětšit svůj objem až 40 krát. Díky této schopnosti dokáže na sebe vázat cholesterol a snižovat jeho hladinu v krvi, zlepšuje trávení, reguluje vyprazdňování a tlumí pocit hladu. Přitom konzumací inulinu tělu dodáme pouze zanedbatelnou dávku energie. Odolává žaludečním kyselinám i trávicích enzymům a prochází trávicím ústrojím nezměněn. Tak se dostává až do tlustého střeva, kde funguje jako zdroj živin pro přátelské střevní bakterie. Přispívá tak k obnově střevní mikroflóry, například po užívání antibiotik a při nesprávné životosprávě. Důležitá je i preventivní funkce onemocnění rakoviny střev.

*  zázvorový extrakt - zvyšuje tvorbu trávicích šťáv a neutralizuje kyseliny. Zklidňuje žaludeční obtíže a příznivě ovlivňuje nevolnost s nucením na zvracení.

Goldim IONTIA prebio - rehydratační nápoj 30 sáčků - POUŽITÍ:

Příprava a dávkování:

Obsah sáčku dobře rozpusťte ve 250 ml pitné studené vody a zvolna vypijte (po doušcích).
Při zvracení užívejte po lžičkách. Roztok je nejlepší před podáváním připravit vždy čerstvý, ale je možné jej skladovat v uzavřené nádobě v ledničce až 6 hodin.

Goldim IONTIA prebio - rehydratační nápoj 30 sáčků - UPOZORNĚNÍ:

Rehydratační iontový nápoj (ORS) s prebiotikem je potravina určená pro zvláštní lékařské účely. Vhodné pro dospělé a děti od 3 let.
Neobsahuje: lepek, konzervační látky, syntetická barviva a aromata.

Goldim IONTIA prebio - rehydratační nápoj 30 sáčků - BALENÍ:

Balení obsahuje: 30 sáčků / dávek - 30 x 250 ml = 7,5 l roztoku

KOUPITZDE