Léčivé produkty

MycoMedica

KOUPITZDE

MycoMedica Hericium 90 kapslí - POPIS:

MycoMedica Hericium Korálovec ježatý je vzácná jedlá houba s plodnicí kulovitého či vejčitého tvaru o velikosti až 30cm. Paraziticky roste na poškozených kmenech buků a dubů.

Hericium neboli korálovec ježatý (Hericium erinaceus)  je velmi oblíbená jedlá houba, a to hlavně díky svým více než 30 aromatickým složkám. Je bohatý na beta-glukany (typické pro medicinální houby), fytosteroly, erinacin Q a všech osm esenciálních aminokyselin. Jako každá medicinální houba obsahuje vysoký počet vitamínů, minerálů a stopových prvků. Pro svůj tvar se korálovec ježatý v angličtině nazývá "hřívou lva", v čínštině či němčině "hlavou opice". V Japonsku bylo Hericium erinaceus léta ceněno jako významná léčivá houba u obtíží trávicího traktu.

Obsahuje draslík, zinek, železo, germanium, selen, fosfor, avšak jen malé množství sodíku. Zastoupeny jsou všechny základní aminokyseliny a rovněž polysacharidy a bílkoviny.

MycoMedica Hericium 90 kapslí - ÚČINKY:

Již po staletí jsou léčivé účinky známé pro asijské země, díky glukanům, polysacharidům, polypeptidům a dalším zdraví prospěšným látkám.
Vyznačuje se příznivým vlivem na imunitu, posiluje nervový systém. Velmi pozitivně působí na trávicí systém. Udržuje pružnost a průchodnost cév. Nesporně působí taktéž na kožní onemocnění jako ekzémy či akné.

Zlepšuje stav pohybového aparátu. Napomáhá taktéž regeneraci těla. Zejména pak trávicího systému.

- podpora trávení, jater, žaludku - korálovec ježatý harmonizuje žaludek; využití při obtížích se zažíváním, žaludečních či dvanácterníkových vředech, chronické gastritidě, nebo preventivně jako ochrana před působením tučné stravy či stresů

- nádorová onemocnění, polysacharidy a betaglukany - ve vodě rozpustné polysacharidy z korálovce vykazují nepochybné protinádorové a protimetastázové vlastnosti. Zvyšují aktivitu makrofágů a imunitního systému proti rakovinným buňkám a zdá se, že mohou omezovat tvorbu metastáz. Rovněž vykazují antimutagenní účinky, a tak mohou nacházet využití i v protirakovinové prevenci.

- podpora myšlení - díky charakteristickým fytosterolům korálovce pojmenovaných jako erinaciny. U erinacinu-H bylo prokázáno, že může stimulovat růst nervových buněk a podpořit tvorbu myelinu, což ho předurčuje pro nasazení u obtíží nervového původu, pro zlepšení kognitivních funkcí, u neuróz či pro zpomalení průběhu některých autoimunitních neurodegenerativních chorob; existují i výzkumy popisující dobré výsledky u Alzheimerovy choroby.

- podpora organismu - u vyčerpanosti, pro potlačení zánětů; podporou tvorby lymfocytů T a B, posilují imunitní systém organismu

- snižování hladiny cukru v krvi, lipidů a triglyceridů

- antibakteriální působení korálovce - Staphylococcus aureus

MycoMedica Hericium 90 kapslí - BALENÍ:

90 kapslí á 500 mg extraktu

MycoMedica Hericium 90 kapslí - DÁVKOVÁNÍ:

1 - 3 kapsle denně

MycoMedica Hericium 90 kapslí - UPOZORNĚNÍ:

Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje efedrin, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr. 

KOUPITZDE