Kokosový olej

Z dalekých tropických ostrovů pochází potravina, kterou moderní vědci označují za superpotravinu. Získává se z bílé dužiny kokosových ořechů, které jsou sušeny na slunci po dobu několika dnů. Nejúčinnější je pak panenský, který se lisuje za studena, čímž maximalizujeme užitek!

Nebojte se, sice se bavíme o oleji, který obsahuje nasycené mastné kyseliny, nicméně na rozdíl od živočišných tuků neobsahuje žádný cholesterol! Navíc se snadno vstřebává a neusazuje se v těle. Co je pro Vás velmi důležité, je zdrojem energie, která se uvolňuje postupně a tudíž až na několik hodin zažene pocit hladu.

Kokosový olej je hit posledních let a díky výzkumům v oblasti lékařství a jeho potenciálního využití je pravděpodobné, že postupem času se stane základem našeho jídelníčků. Studie často uvádějí jako zázračnou složku tzv. řetězce triglyceridů, které zasytí a poté z jater přecházejí v podobě zdroje energie do celého těla, respektive buněk.

Než se přesuneme k účinkům na naše „tukové“ zásoby, připomeneme si aktuální účinky, které využívá většina z nás. Kdo nikdy nezkusil kokosový olej na pleť či vlasy. Věděli jste, že kokosový olej podporuje a posiluje vlasové kořínky? Nahradí tak kondicionéry. Zkuste to!

Dnes již málokterá firma užívá kokosový olej v přírodní formě do svých opalovacích krémů. Avšak právě kokosový olej byl základní složkou, která má neobyčejné schopnosti při blokaci negativního UV záření. A pokud se spálíte, napomáhá i při spáleninách – skvěle chladí a regeneruje pokožku.

Ale proč jsme tady? Kvůli hubnutí a tak si představme pár rad a triků, které Vám pomohou se rozhodnout pro kokosový olej.

1) Potlačuje hlad – účinně a dlouhodobě

Díky kokosovému oleji a jeho složení stačí lžička a Váš hlad zázrakem zmizí. Jak jsme již psali výše, díky metabolickým procesům se uvolňuje postupně a tím dochází k delšímu pocitu zasycení. V tomto případě vsázejte na panenský olej, který obsahuje maximální množství minerálních látek a vitamínů.

2) Cukrovka Vás nezaskočí

Dle Garvinova institutu je kokosový olej účinný při snížení rizika vzniku a vývoje diabetu typu 2. S největší pravděpodobností za to může jeho složení, které je v hledáčku dalších organizací. Vyzkoušejte kokosový olej i Vy! Prevence je velmi potřebná, cukrovku již nelze zastavit.

3) Zlepší Vaše trávení

Kdo to již nezažil – Jo-Jo efekt! Nejčastější chybou při hubnutí je vynechání tuků, přitom tuk má ve výživě velmi významnou, nezastupitelnou roli. Právě tuk navozuje pocit nasycení a tohoto bodu využívá kokosový olej. Na rozdíl od živočišných tuků má mnohem nižší energetickou hodnotu a jeho trávení je zcela odlišné. Dokáže se rozložit na glukózu, dlouhodobý zdroj energie! Nicméně bez úpravy jídelníčku a zdravého pohybu by to nedokázal. Myslete i na to při své snaze shodit přebytečná kila.

Studie pak již několikrát potvrdili, že olej působí na velmi problematické partie a to oblast pasu a bříška. Což potřebujeme nejvíce, že?

Zařaďte kokosový olej do svého jídelníčku, života a čerpejte jeho sílu v maximální možné míře! A tip na závěr, zkuste si koupit čerstvý kokosový ořech, vydlabejte bílou dužinu, přidejte panenský kokosový olej a rozmixujte. Lahodné, zdravé a domácí!