Pleťový krém

Unikátní pleťový krém, který poskytne Vám i Vaší pokožce pružnost, svěžest a očistu v jednom. Vždyť na základech říší jako Řecko, Řím či Egypt stavíme veškeré naše vědění a v přírodních produktech v péči o tělo byli mistry! Dnešní „tovární“ produkty přidávají zbytečnou chemii, která nám při dlouhodobém užívání může škodit a ničit naše zdraví.

Ale víte, že tohle není nutné? Že existují mnohé přírodní postupy, které jsou uzpůsobeny právě Vám a pomůžou Vám. Ruku na srdce, která z Vás již někdy pocítila nepříznivé důsledky krémů od velkých výrobců – například pupínky, ekzémy či svědění? A s naším receptem již nebude třeba obávat se, že by se Vám mohlo cokoliv stát. Naopak již nikdy více nekoupíte drahé krémy světových značek.

A jak to funguje? Je to jednoduché, zcela lehké k výrobě a krém Vám vydrží velmi dlouho. A pokud trpíte na některou z ingrediencí alergií, vynechte ji a upravte si recept dle sebe. Doplňte bylinkou či přírodním olejem. Představivosti se meze nekladou.

V mé rodině jej využívá přítelkyně na odstranění jizev po akné, máma proti vráskám (a věřte mi, je to znát) a otec si krémem chrání obličej při své práci.

Suroviny sežene každý, budeme tedy potřebovat:

2 čajové lžičky medu (volte domácí, přírodní med od včelaře)
250 ml oleje (mandlový, sezamový…)
12 lžic včelího vosku (poproste včelaře – rád Vám nastrouhá i do zásoby)
100 ml odvaru z růžových lístků

- lístky z růží spařte a louhujte ve vodě do vychladnutí, poté sceďte
- odvar z růžových lístků můžete nahradit jinými bylinkovými odvary

1 plastový kelímek (k uchování krému)

A teď se budeme trochu snažit, aby to stálo za to:

Připravte si pánev a v ní rozpusťte na mírném plameni med, vosk a přidejte olej. Jakmile budou složky tekuté, ihned odstavte a nechte vychladnout – ideálně na chladném místě.

Takto připravenou směs přelijte do misky, ve které budete za stálého míchání přidávat domácí růžovou vodu či Vámi zvolený odvar z bylinky (přilévejte velmi opatrně). Jakmile se přestane odvar pojit se základní surovinou, ihned přestaňte a nechte odpočinout.

Po zhruba 30-ti minutách můžete krém přesunout do kelímků a nechte zcela vychladnout.

A poté již aplikujte dle libosti a chuti. Věříme, že tento krém bude Vaším pomocníkem při péči o pleť a zejména pak budete velmi spokojeni s tímto zcela přírodním a domácím produktem.